Sabah nasıl erken kalkılır? sabah erken uyanmanın yolu

'Bunları biliyormusunuz' forumunda YAREN tarafından 13 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu


 1. sabah nasıl erken kalkarım,
  sabah erken uyanmanın yolları,
  [​IMG]
  Sabah nasıl erken kalkılır - sabah erken uyanmanın yolu

  Bazen sabahları erken uyanmakta zorluk çekeriz.Bu zorluğu yenmek için bakın uzmanlar neler diyor? Güne erken başlamak isteyenler için aşağıdaki teknikler işinize yarayacaktır.

  Doğru alarmı seçin. Bulabildiğiniz en rahatsız edici alarm sesini ayarlayın.

  Alarmı yatağınızdan ulaşamayacağınız mümkün olan en uzak yere koyun. Kendinizi yatağınızdan kalkıp onu kapatmak zorunda bırakın. Evet ama hala onu bulmak çok kolay. Alarmı her gece farklı bir noktaya koyun ki, sabah bulmak zor olsun.

  Yatmadan önce iki bardak su için. Böylece sabah yataktan dışarı çıkmak için zorlayıcı bir sebebiniz olsun.

  Her şeyi gece yatmadan önce hazırlayın. Giysileriniz, çoraplarınız, ayakkabılarınız geceden hazır olsun. Sabah bunları yapmaya pek vaktiniz olmayabilir.

  Kafeinden uzak durun. Sabahları sizi uyandıracağını inanmayın. Vücudunuz yavaş yavaş buna alışır ve kafein işe yaramaz hale gelir.

  Her zaman yatak odanızda bir miktar ışık olsun. Bunun için bir gece lambası kullanabilirsiniz. İlk uyandığınız zaman gözleriniz karanlığa alışmış durumdadır. Odada mevcut olan az bir ışık sizin odaya bir göz gezdirmenize yardımcı olacak ve kalktığınızda bir şeylere takılıp düşmenizi engelleyecektir.

  Kesin bir yatıp kalkma planı belirleyin. Zamanla vücudunuz sabit bir rutine adapte olacaktır. Fakat planı yaparken gerçekçi olmalısınız. Sürekli gece yarısı yatıp sabah 5.00de kalkabileceğinizi düşünmek pek mantıklı değildir.