Sabah Namazına Kalkmak İçin Okunan Dua

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 14 Mar 2013 tarihinde açılan konu

 1. Sabah Namazına Kalkmak İçin Okunan Dualar  Sabah namazına kalkmak için okunacak dualar sabah namazına kalkılama durumlarda imdadınımıza yine dualar yetişiyor çok şükür Sabah namazına kalkmak için okunması gereken dualar.

  Peygamber efendimiz Hz. Muhammed s.a den bu ayeti uyumadan önce okuyanın istediği saatte uyanabileceği ve sabah namazına kalkmak için nakledilmiştir.

  Kehf suresinin son ayeti; Okuyup erkenden uyanmak niyetiyle yatar ise bi-iznillahi teâlâ dilediği saatde uyanır Uyandığı zaman hemen kalkıp abdest alır, ibâdetine başlar.Uykusu olmayan ve uyuyamamaktan dolayı muztarib olan kimse abdestli olarak yatağa yatarken:

  [​IMG]


  Okunuşu


  Gul innema ene beşerun mislukum yuha ileyye ennema ilahukum ilahun vahid, femen kane yercu ligae rabbihi fe’l-ya’mel amelen salihen vela yuşrik bi-ibadeti rabbihi eheda

  Anlamı; De ki : Ben de ancak sizin gibi bir insanım, bana vayhedildiki mabudunuz ancak ve ancak tek bir mabuttur, artık rabbiyle buluşmayı uman iyi işlerde bulunsun ve rabbinin kulluğunda hiçbir kimseyi eş tutmasın.