Sabah Namazına Bilerek Kalkmamak

'Dini Bilgiler' forumunda Yasemin tarafından 15 Mart 2013 tarihinde açılan konu


 1. Sabah Namazına Bilerek Kalkmamak Olurmu?  Ben sanmmıyorum ki hiçbir müslümanın sabah namazlarına bilerek kalkmasın malesef bunu hepimiz yapıyoruz o saatlerde uykumuza yenik düşünüyoruz.Halbuki Sabah namazı günün ilk imtihanı ilk ibadetidir. Sabah namazını kılarak güne Allah'ın garantisinde başlayan bir mümin ertesi güne kadar karşılaşacağı mücadele ve tehlikelerde büyük bir güven ve güç sahibi olur.

  Dünya ve içindekilerden hayırlıdır. dediği sabah namazı en çok kazaya kalan namazdır. Beş vakit namazını düzenli kılsa bile pek çok müslüman gece uykusundan uyanamama veya sabahın erken saatlerinde havanın soğuk olması gibi çeşitli bahanelerle sabah namazlarını kazaya bırakabiliyor.

  Uyanır uyanmaz kalkın bazen sabah namazı vaktinde uyandığınız halde birkaç dakika daha yatakta kalayım nasıl olsa vakit var" derken uyuyakalır ve gözünüzü açtığınızda vaktin çoktan geçtiğini fark edersiniz. Bu durumu bir kez yaşadıktan sonra çok büyük ızdırap duymalı ve ders alıp bir daha nefsinize kesinlikle açık kapı bırakmadan yatağınızdan ok gibi fırlamanız gerekiyor. Yoksa bu durumlar tekrarlandıkça sabah namazı konusunda duyarlılığınızı kaybedebilirsiniz. Sakın nefsinizi namazı kaçırmaya alıştırmayın.

  Kim sabah namazını cemaatle kılarsa bütün gece namaz kılmış gibidir.

  Kim sabah namazını eda ederse o Allah’ın himayesindedir. Allahû Teâlâ zimmetinden dolayı sizden birşey talep etmez. Kim onun himayesinden çıkmak isterse ona yetişir sonra onu yüzüstü cehennem ateşine atar.
   


Similar Threads: Sabah Namazına
Forum Başlık Tarih
Dini Bilgiler Sabah Namazına Kalkmanın Önemi ve Fazileti 30 Mart 2013
Dini Bilgiler Sabah Namazına Kalkmanın Yolları 17 Mart 2013
Dini Bilgiler Sabah Namazına Kalkmanın Faydaları 16 Mart 2013
Dini Bilgiler Sabah Namazına Kalkmak İçin Okunacak Dua 11 Şubat 2013
Dini Bilgiler Sabah Namazına Dikkat 4 Ocak 2012