Ryan Lochte Kimdir Hayatı

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 15 Aralık 2012 tarihinde açılan konu


  1. Ryan Lochte Kimdir


    Ryan Steven Lochte Lakti; 3 Ağustos 1984 doğumlu 8 kez olimpiyat madalyalı (4 altın, 2 gümüş, 2 bronz) uluslararası ABD'li yüzücü. Amerika takımı ile birlikte, 4×200-metre serbest (uzun kulvar) kategorisinde dünya rekoru sahibidir.200-metre bireysel karışık (uzun ve kısa kulvar) ve de 400-metre bireysel karışık (kısa kulvar) rekorlarını elinde bulundurmaktadır.

    Lochte'nin en başarılı olduğu dallar sırtüstü ve bireysel karışık yarışmalarıdır.Buna rağmen serbest stili de iyi bir yüzücüdür. Ayrica Lochte, kısa kulvar (25 m)daki başarılariyla da bilinmektedir.Ryan Lochte, Steven ve Ileana Lochte'nin 3. çocuğu olarak dünyaya geldi.Annesi bir Kübalı ve babası da Alman ve İngiliz kökenli bir Amerikalıdır.Kendinden büyük iki ablası ve küçük 2 erkek kardeşi vardır.Lochte'ye ailesi o 5 yaşındayken yüzmeyi ögretti

    2004 Atina Olimpiyat Oyunları'nda Lochte Michael Phelps, Klete Keller ve Peter Vanderkaay ile birlikte Amerika takımına 4×200 bayrak yarışında Avustralyayı geçerek Altın madalya kazandırdı.200m bireysel karışıkta da gümüş madalya aldı..Daha sonra Amerika takımıyla 4x100 m serbest takım yarışında, Fransa'nın arkasında kalarak gümüş madalya aldı.

    [​IMG]