rüyamda düğünümde damat yoktu

'Etüt Merkezi' forumunda Aderito tarafından 9 Aralık 2012 tarihinde açılan konu


 1. merhaba.ben dun gece ruyamda iki arkadaşımla birlikte evleniyordum.ama damatlr yoktu.düğün iptal oluyordu.ama biri üçümüzede aynı takıyı gndermişti.kutunun ön yuzunde bir çift altın küpe arka tarafında kocaman bir altın vardı.ne anlama geliyor acaba??

  Cevap: rüyamda düğünümde damat yoktu

  Rüyasında çalgı olmadan ve eglencesiz yapılan bir düğün görmek, hayır, bereket, ferah ve sevinçtir, îçkili, gürültülü, patırtılı bir düğün görmek hayır degildir. Hele düğünde oyun olursa musibete delalet eder.

  Bir başka rivayete görede: Bir kimse rüyada bir dügün yemeginde bulunsa veya bizzat kendisi bir dügün yemegi tertiplese, üzüntü ve kederin gitmesine ve halkın kendisine müracaat edecekleri bir rütbe ve makarna işarettir. Bazen de düğün yemegi, üzüntü, keder, el veya dille incitmeye işarettir.
  kötü bir rüyadır. Çünkü düğünde çalıp çagırmak musibet ve hüzün ile tabir edilir.

  Bir düğünde bulunmak ve bu vesileyle verilen yemekten yemek üzüntü ve kederin gitmesine. Düğün yemeği vermek, insanların işlerini üstlenmeye delalet eder.

  Mutluluğun geleceğini haber verir. Kendi düğününü görmek, uzakta yaşayan bir yakınınızdan kötü haber alacaksınız demektir.

  düğün görmek mutluluğun işaretidir. Kendinizin evlendiğini gördüyseniz, uzakta yaşayan bir tanıdığınızdan kötü haberler alacağınız anlamına gelir.

  İnsanın hayatının renkli ve neşeli olacağına, türlü ilginç olaylarla karşılaşacağına işaret eder.

  Ebu Sait El Vaiz e göre:
  Rüyada dügün görmek, dügün sahibi için musibettir. Düğüne davetli olan için, yemek yoksa, neşe ve sevinçtir.

  Kirmanî ye göre :
  Rüyasında bir düğünün işlerine memur olduğunu gören vefat eder ve cenazesinde akrabaları bulunmaz. Bir hastanın evinde düğün olduğunu görmek, o hastanın ölümüne delalet eder. Çesitli çalgılardan bir kaçının bulundugu bir dügün görmekten ikrah ederim diyor Kirmanî.

  Ibni Kesir e göre:
  Düğün görmek cenaze ile tabir olunur. Kendisinin düğününü yaptıgını görenin yakında cenaze töreni yapılır. Oglunu evlendirip dügün yaptıgını ve çalgı çaldırdıgını gören, oglunun cenaze töreninde bulunur. Bir dügüne davetli olup, orada yemek yedigini gören, ölü için pişirilen yemekten yemiş olur.

  Ebu Said elVaizi demistir ki;
  Rüyada dügün görmek, dügün sahibi için musibettir. Bir hastanın evinde dügün görmek, o hastanın vefatına işarettir.