ruyada saç kesmek anlamı nedir

'Etüt Merkezi' forumunda Merve tarafından 9 Eki 2011 tarihinde açılan konu

 1. Rüyada Saç görmek, mala ve uzun ömre delâlet eder. Rüyada saçlarını çoğaltıp bir yere toplamak, malın ve kazancın artacağına delâlet eder. Saçlarını açmak ve dağıtmak, bunun zıddı.

  Rüyada makasla saç veya yün kırktığını görmek, çok mala ve o malı biriktirmeye işarettir. Yine rüyada kendi saçını, tırnağını veya elbisesini makasla kestiğini görmek, hayır ve menfaata işarettir.

  Cafer-i Sâdık (r.a): Rüyada başını saçını tıraş ettiğini saç kesmeyi dört şekilde tabir etmiştir: Hac, Sefer, İzzet ve makam, Mertebe. Rüyada hac zamanı saçını kestiğini ve kısalttığını görmek, hayır ve emniyete yorumlanır.

  Rüyada bazı kere saçın güzelliği salih amellere, bazı kere de, uzunluğu ve örülü olması vezinli kafiyeli şiir söylemeye delâlet eder. Rüyada kendi saçını kestiğini görmek, rütbe ve makamdan düşmeye tabir edilir. Müslüman birinin rüyada saçını kestiğini görmesi, Sünnet-i Seniyyeye tâbi olmaya ve dinde nezafete tabir olunur.

  Rüyada sakalını avucunun içine alıp arta kalanını kestiğini görmek, malın zekatını vermeye, bıyığını traş ettiğini veya bıyığının kesildiğini görmek, hayır ve menfaata işaret eder.
   
 2. kızımın rüyada şaçını kestiğini gördüm bu ne +demek ?
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 6 Haz 2016
 3. Rüyada Saç kesmek veya kestirmek tehlikeli bir haber olup ikaza işarettir.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 6 Haz 2016
 4. ölü bir erkagin bsını traş edyrdm yni kesyrdm ne anlma glir.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 6 Haz 2016