Rüyada kefen görmek

'Rüya Tabirleri' forumunda YAREN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu


 1. Rüyada kefen görme,
  Rüyada kefenli birini görmek,
  Rüyada kefenlenmek,
  Rüyada kefenli ölüler görmek,
  Rüyada kefen almak,
  Rüyada kefen dikmek,
  Rüyada kefen satmak,

  Rüyada kefen; avret mahalini örtmeye yorumlanır. Bazen de rüya işlerini gizli tutmaya veya bekar için emsali olmayan bir kimseyle evlenmeye yorumlanır. Rüyada kefen giydiğini gören kimse zina yapmaya çağrılır. Ancak bunu kabul etmez.

  Rüyada ölülerin kefene sarıldığı gibi kefene sarıldığını görmek ölümle yorumlanır. Rüyada ölü üzerinde kefenin az görülmesi rüya sahibinin tövbe etmeye yaklaşmasına ve ölü üzerinde kefenin çok görülmesi rüya sahibinin tövbe etmekten çok uzak bulunmasına yorumlanır.

  Rüyasında bir kefenle açık bir mezarda yattığını görmek hayırlı bir iş için kurulan bir derneğe girip fakir ve muhtaçlara yardım edeceğine; üzerindeki kefeni atarak çırılçıplak bir halde cadde ve sokakta yürüdüğünü görmek hesapsız bir dünya malına kavuşacağına; kefenin yalnız alt kısmı olup üstü çıplak olarak bir yerde oturduğunu görmek beklediği bir işin vaktinden daha geç olacağına; üzerinde bir sarı kefen olduğunu görmek salgın bir hastalığa yakalanacağına delalet eder.

  Üzerine bir kefen giydirildiğini görenin eceli yaklaşmıştır. Cafer-i Sadık'a göre kefen dört şekilde yorumlanır: Dünya nimeti mesafe uzaklık ölüm ve hastalık.

  Rüyasında bir cenaze için kefen yaptığını görenin o ölüye hayrı dokunur. Eğer yaptığı kefen tanınmış bir adam için ise rüya sahibine zenginlik gelir. Eğer tanınmamış bir adama ait ise hayırlı değildir. Ölmüş bir kimsenin kefenini çıkardığını gören onun yoluna gider. Bir ölünün kefenini almak iki şekilde yorumlanır. Eğer rüya sahibi dindar bir kişi ise eline para mal geçer; eğer fesat kalpli biri ise gammaz ve fitneci olur.

  Bazı tabircilere göre rüyada bir ölü kefenlediği sırada kefenin büyük ve geniş olduğunu görmek iyidir. Kefen dar ve kısa olursa iyi değildir. Rüyada kefen sattığını gören ölülere rahmet okur; birçok kefenler topladığını gören şöhrete erişir. Kefen dağıttığını gören herkese iyilik eder.
   


Similar Threads: Rüyada kefen
Forum Başlık Tarih
Rüya Tabirleri Rüyada Ölmüş Birini Kefenle Görmek 31 Temmuz 2012
Rüya Tabirleri rüyada kefen görmek 19 Temmuz 2010
Rüya Tabirleri Rüyada Karınca Görmek Ne Anlama Gelir 8 Temmuz 2017
Rüya Tabirleri Rüyada Öpücük Görmek Ne Anlama Gelir? 2 Temmuz 2017
Rüya Tabirleri Rüyada Mangal Görmek Ne Anlama Gelir? 14 Haziran 2017