Rüyada hamile olduğunu görmek ne demek

'Rüya Tabirleri' forumunda Yasemin tarafından 22 Ocak 2014 tarihinde açılan konu


 1. Rüyada hamile olduğunu görmek nedir?
  Rüyada Hamile olduğunu görmek Ebu Said El-Vaize göre; bir kadının kendini hamile olarak görmesi mal, bir erkegin kendisini hamile görmesi hüzün ve kedere delalet etmektedir.

  Rüya sahibi erkek veya kadın olsun, hamilelik görmek karnının büyüklügü nispetinde mal ve dünya nimetlerine delalet eder. Henüz balig olmamış bir çocugun kendisini hamile görmesi babası ile ve küçük kızın hamile oldugunu görmesi de annesi ile yorumlanır.

  Karısının hamile oldugunu gören, dünya mallarından bir şey ister.

  Bazen de hamilelik, aşk ve muhabbete isaret eder. Bazen de rüya, erkekle kadin arasini bir yerde birlestiren kimseye yahut hastaliga ya da evine hirsiz girmesine veya çaldigi bir seyi sahibinden gizlemesine isaret eder.

  Rüyada erkeğin hamileliği, kendisini iple helak etmesine isarettir. Bazen, o kimsenin yaninda yabanci ölülerden sevdigi bir kimse defnedilir. Bazen de, mümkün olmayan seylere yardim etmekle yalanci olur. Bazen, bozuk iman ve itikadim gizler.Bekar kızın kendisini hamile olarak görmesi, kendisi yüzünden ailesine gelecek ugursuzluk ve siddete isaret eder.Bazen de o kızın bulundugu yerde hırsız ve yangın gibi meydana gelecek kötülüge işaret eder.