Rüyada Hacca Gitmek

'Rüya Tabirleri' forumunda Aysell tarafından 30 Haziran 2012 tarihinde açılan konu


 1. Rüyada Hacca Gitmek ne anlama gelir

  Rüyada Hacca Gitmek Tabiri

  Kişinin rüyasında hacca gidildiğini görmesi hayır olarak yorumlanır. Bir kişinin hacca giderken görülmesi 3 şekilde yorumlanır. Bunlar: dinde olgunluk, işte güzellik, kudret ve kuvvettir.

  Bir kimsenin rüyasında kutsal topraklardan birine gitmek istediği halde buna kudretinin olmadığını görmesi; o kimsenin eğer zengin ise fakir olacağına, eğer fakir ise içinden çıkamayacağı yani başaramayacağı bir işe başlayacağına yorumlanır.

  İmam Nablûsi (r.a) şöyle buyuruyor: Makam-ı İbrahimde namaz kıldığını gören kimse, şeriatı kendisine yeterli görür. Yetişkin bir mümin olup Hacca kavuşur, Allahın rızasını elde eder. Rüyada kendisini Müzdelife de görmek korkup sakınmak ve ibadete, gayret sebebiyle güzel bir şöhret ve övgüye, istek ve arzusuna kavuşmaya veya borcu var ise ödemeye delalet eder. Minada olduğunu görmek emniyet ve güvene, dünya ve ahirette istediği şeylere kavuşmaya işaret eder.

  Câfer-i Sâdık şöyle buyuruyor: Rüyada hacı adayını görmek beş türlü tabir olunur: Emniyet içinde bulunmak, selametle bir yere gidip gelmek, adil bir devlet başkanı, rahatlık ve hacc etmek.