Rüyada Güvercin Yumurtası Görmek

'Rüya Tabirleri' forumunda Bella tarafından 5 Nisan 2012 tarihinde açılan konu


 1. Rüyada Güvercin Yumurtası Görmek Nedemektir,  Rüyada Güvercin Yumurtası Görmek Ne Anlama Gelir,  Güvercin eşine gönülden bağlı, sevilen saliha kadına delalettir. Rivayete göre, Nuh (aleyhisselam) tufandan sonra suyun durumunu öğrenmek için kargayı göndermiş ancak o bir leşle meşgul olmuştur. Ardından güvercini göndermiş oda yeşil bir yaprakla geri dönmüş, bunun üzerine Nuh (aleyhisselam) ona dua etmiştir. Zorda olan ya da kaybolan bir kimsesi olan kimse için güvercin, müjdeye delalettir. Ancak rüya sahibinin bir hastası varsa, bu ölüm haberidir.
  Bazen güvercin kız çocuğuna delalettir. Güvercinin en hayırlısı yeşil olanıdır.

  Rüyada sayısız güvercin sahibi olan kimse , ganimet ve hayra nail olur. Güvercin yumurtası kız çocukları ve komşulardır. Güvercinlik kadınların toplandığı yerdir. Güvercin yavruları erkek ve kız çocuklardır. Güvercin ötüşü adamın hanımını azarlamasıdır. Beyaz güvercin dindir. Yeşil güvercin takvadır. Siyah güvercin saygın kimselerdir. Alaca güvercin arkadaşlardır.

  [​IMG]

  Güvercinin kaçması ve geriye dönmemesi , hanımını boşamaya ya da ölmesine, güvercinleri olduğunu görmek , nafakalarını sağlayamadığı hanımları olduğuna, güvercinin kanatlarını kesmek , hanımının evden çıkmasının yasaklayacağına, ya da hanımının doğum yapmasına ya da hamile kalmasına delalet eder.

  Güvercin kesmek , bir kadının bekâretini gidermektir. Güvercin eti yemek hanımının malını yemeye, civcivleri olan güvercin, çocukları olan dul kadına, yol gösteren güvercin uzaktan gelecek habere, hanımı hamile ise erkek çocuğu olacağına delalettir.

  Rüyada bir güvercini vurduğunu gören kimse, bir kadına iftira eder ya da ona içinde hayır olmayan bir mektup gönderir.