Rüyada et görmek

'Rüya Tabirleri' forumunda HazaN tarafından 22 Tem 2010 tarihinde açılan konu

 1. Bir kimse rüyada çiğ et yediğini görse, bu rüya hayırdır. Eğer çiğ eti görse ve onu yemese bu rüya iyi değildir.Bir kimse rüyada pişmiş eti yediğni görse, o kimsenin malı artar. Eğer pişmiş eti ihtiyar bir adamla beraber yese, o kimsenin ileri gelenler yanında kadri ve şanı yücelir.

  Kebap edilmiş sığır eti, korkudan emin olmaktır. Eğer bir çocuk bekliyorsa,doğacak çocuk oğlandır. Bazı tabirciier kebap edilmiş sığır eti,rızka ve ucuzluğa işarettir,dediler.Rüyada sığır veya öküz eti yediğim gören kimse, hakime götürülür.Tavuk eti kadın tarafından menfaatlanmaya işarettir.

  Et hastalıktan şifa bulmaya üzüntü, keder ve sıkıntıların gitmesine işarettir.Haramlığına icma vaki olmuş et. haram maldır.Kuş eti yolculuk yapmak suretiyle fayda elde etmektir, Bazen de rüyada kuş eti yemek, Cennete ve kişiyi Cennete yaklaştıran salih amellere İşarettir.

  Vahşi hayvan eti helal olan rızıktır. Bazen onda bulunan bir sebepten dolayı meşakkat ve tehlikeye de işarettir.Balık eti, kolay kazanılan ve afiyetli bir nzıktır. Bazen balık eti, deniz tarafından temin edilecek menfaata işarettir.

  İnsan eti, düşmana galip gelmektir. Tanınmayan et ve kan görmek, galip gelmeye ve fitneye işarettir.Kuş etleri pişmiş veya kebap yapılmış olduğu halde bir kadın tarafından hile ve zulümle elde edilecek rızık ve maldır. Eğer iyice pişmemişse, rüya sahibinin bir kadını zalim olduğundan gıybet etmesine işarettir.

  Rüyada yenmesi helal olmayan kuş etini yediğini gören kimse, hilekar vezalim bir kavmin malını yer.Ördek eti, erkeklerden mütedeyyin ve salih kimseler tarafından meydana gelecek menfaata işarettir.Kebap edilmiş veya kızartılmış kuş yavruları, zahmet ve meşakkat içinde kazanılacak bir maldır.Bir kimse rüyada kendi etini fazla görse, o kimsenin geçimi yoluna girer.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 26 Nis 2014