Rüyada Eczane Görmek

'Rüya Tabirleri' forumunda ZeuS tarafından 15 Kas 2011 tarihinde açılan konu

 1. Rüyada Eczane,
  Rüyada Eczane aramak,
  Rüyada Eczanede çalışmak,
  Rüyada Eczane Görme ne demektir


  Rüyada Eczane Görmenin tabiri; Ruyada Eczane ilim neşreden kuruluşlara, Eczacı kitapçıya, ilim öğreten kimseye delalet eder.
  Rüyada bir eczaneye giren kimsenin hayati birden degisecektir. hic aklindan gecmeyen durumlarla karsilasacaktir. ilaclarla dolu böyle bir yere girmek olayli, macerali bir yol olarak da yorumlanir.

  Eczahane görmek gençler için iyiye, yaslilar için kötüye yorumlanır. Salimiye göre; rüyada eczahane görmek sağlıkla yorumlanir. Rüyada bir eczahaneye girip ilaç aldığınızi görmek, hastanizin iyilesecegine; aradiginiz ilaci bulamadiginizi görmek, hastaligin devamina, bir eczahaneye girince eczacinin orada olmadığıni görmek,hastanizin agirlasacagina, eczahanenin kapali olduğunu görmek, hastanizin ölecegine, ilaci yapmak için eczacinin de sizinle birlikte evinize geldigini görmek, hastanizin iyilesecegine delil-dir. Bir başka rivayete göre de; eczane, hastalığa işarettir. Bazı tabirciler, eczahane görmek, ilaç alma durumu olmus ise, sağlık, sihhat ve aftyete işarettir, demişlerdir. Rüyasında bir eczaneye giren kimsenin hayatı birden değişecektir. Hiç aklından geçmeyen durumlarla karşılaşacaktır