Rüyada bal görmek neye delalet eder

'Rüya Tabirleri' forumunda Elfida tarafından 13 Kasım 2011 tarihinde açılan konu


 1. RUYADA BAL GÖRMEK TABİRİ: Rüyada bal Görmek; Helal olmak üzere mirastan, ganimetten veya şirketten gelecek maldır. Ehli din için bal görmek; güzel işlere delâlet eder. Ehli Dünya (Dünyayı çok seven) için zahmetsiz bir ganimettir. Semadan (gökten) bal yağdığını görmek; iyi hale ve berekete delâlet eder.
  İslami Tabirleri: Rüyada Bal görmek; Zevk ve nefsani hazlara, gam ve kedere, haset eden kimselere de delâlet eder. Tasfiye kılınmış bal; şiddetten sonra kurtuluşa işarettir. Safı bal; meşakkat, eziyet içinde maldır. Bal; hastalıktan şifa bulmaktır.

  Diyanet Yorumları: Bazı tabircilere göre; Bal rüyası, tatlı dilli olmaya, çevrede sevilmeye, hasta için şifa bulmaya, Rüyada bal yemek; sevdiği ile sarılıp kucaklaşmaya delâlet eder. Bal yalamak; evlenmeye delâlet eder. Ekmekle bal yemek; ganimete maişete nail olmaya delâlet eder.
  İmam-ı Nablusi (r.a) diyor ki: Bal rüyada görmek; üç şekilde tabir olunur; Rüyada bal yemek, hasta için şifa bulmaya, erkek için evliliğe, kadın için hayırlı kısmete işaret eder. Rüyada bal ve peteğini görmek, ayrı ise ayrıldığı kişi ile barışmaya delalet eder.

  Rüyada Bal Yemek
  Rüyada bal ve petekli bal yediğini görmek ikisi de aynı şekilde yorumlanır. Rüyada bal yemek, rızık ve kısmet ve maişet genişliğinin artmasına yorumlanır. Rüyada petekli bal yemek, hasta için şifa bulmaya ve ailesinden biri hasta ise kısa zaman içinde şifa bulacağına yorumlanır.

  Rüyada Bal Peteği Görmek
  Rüyada balın peteğini görmek şifadır, Bal peteği her derde devadır. Rüyada balın peteğini görmek, kişi hasta ise şifa bulur eğer hasta değilse akraba ve ailesinde hasta varsa şifa bulmasına ve işsiz ise iş bulmasına, tatlı dilli ve hoş sözlü bir kimseye delalet eder.

  Rüyada Bal Kovanı Görmek
  Rüyada Bal kovanı görmek; muradın gerçekleşmesine ve umduğuna kolayca kavuşmaya delalet eder. Rüyada Bal kovanında arı ve ballar görmek; sağdık bir eşe ve bekar için evlenmeye işaret eder.

  Rüyada Arkadaşlarıyla Bal yemek
  Rüyada Arkadaşlarıyla Bal yemek; sıkıntılardan kurtulmaya, ters giden işlerin yoluna girmesine, arzu ettiği şeylerin bal yiyen kişiler için kolayca gerçekleşmesine delalet eder.

  Rüyada Bal Arısı Görmek
  Rüyada Bal Arısı görmek; çalışkan bir kimseye ve başarılı bir adama delalet eder. Rüyada bal arısı görmek; kısmet ve şans kapısının açılmasına delalet eder.

  Rüyada Petekli Bal Görmek
  Rüyada Petekli Bal görmek; şansın ve kısmetin çoğalmasına, bekar için evlilik, evli kimse için aile içi huzur ve muhabbetin artmasına rüyanız yorumlanır.

  Rüyada Süzme Bal Görmek
  Rüyada Süzme Bal görmek; aynı bal rüyası gibi yorumlanır. Rüyada süzme bal yemek, evli kimse için eşiyle arasının ve muhabbetinin artmasına yorumlanır.

  Rüyada Bal Dükkanı Görmek
  Rüyada Bal Dükkanı Görmek; kazanç ve bereket ile tabir edilir. Rüyada Bal dükkanında ballar gören kişi, kısa zamanda zenginleşir ve borçlarından kurtulur denilmiştir.

   


Similar Threads: Rüyada görmek
Forum Başlık Tarih
Rüya Tabirleri Rüyada Karınca Görmek Ne Anlama Gelir 8 Temmuz 2017
Rüya Tabirleri Rüyada Öpücük Görmek Ne Anlama Gelir? 2 Temmuz 2017
Rüya Tabirleri Rüyada Mangal Görmek Ne Anlama Gelir? 14 Haziran 2017
Rüya Tabirleri Rüyada Arkası Dönük Adam Görmek 16 Şubat 2016
Rüya Tabirleri Rüyada alyans kaybetmek, alyans görmek 4 Nisan 2015