Rüyada avize görmek

'Rüya Tabirleri' forumunda HazaN tarafından 15 Kasım 2009 tarihinde açılan konu


 1. Rüyada Avize Görmek Ne Anlama Gelir?

  Rüyada görülen Avize, kadına ve onunla gelen mutluluğa delalet eder. Tozlu ve ampulleri sönük avize ,se ev huzursuzluğuna, kristalleri kırık ya da eksik avize mala gelecek zarara, avizenin küçük kristalleri çocuğa delalet eder.

  Rüyasında pırıl pırıl bir avize gören kimse sıkıntılarından sıyrılarak rahata kavuşacaktır. Ama avize yanmıyorsa bu zaman alacak anlamına gelir. Avize birden yanarsa ani bir sevinç olacaktır.

  Rüyada avizeyi kırmak, ölüm haberi almaya işarettir. Rüyasında bir avize satın aldığını gören, yeni bir işe atılır ve ondan büyük menfaat elde eder. Avizenin lambalarını söndürmek ise, rüya sahibinin işinin durgunlaşmasına işaret eder.
  Rüyasında avize veya abajur görmek, hayırlı ve sonunda bol kazanç getirecek bir işe gireceğine delalet eder. Eğer avizedeki lambalar yanıyorsa bu işin çok yakında meydana geleceğine; yanmıyorsa, zamana ihtiyaç bulunduğuna yorumlanır.

  Bir başka rivayete göre de; Rüyada avize görüp de lambalarını yakmak, iş hayatında yükselmeğe, para sıkıntısından kurtulmaya işaret eder.