Rüyada Abdest Almak

'Rüya Tabirleri' forumunda Masal tarafından 30 Ağu 2012 tarihinde açılan konu

 1. Rüyada Abdest Aldığını Görmek

  Genellikle ferahlamaya işaret eder. İleri gelen kimselerin yanında ihtiyaçların karşılanmasına yorulur.

  Temiz bir Su ile Abdest alınıyorsa amacına kavuşur. Eğer abdest tamamlamazsa amacına kavuşamaz. Soğuk bir mahzende abdest alan çalınan eşyasını bulur.Abdest alıp namaz kıldığını gören kişi üzüntü ve kederden kurtulur.

  Tüccar olan kimsenin Rüyada abdestsiz namaz kıldığını görmesi, sermayesi olmadan mal kazanacağına işaret eder.

  Rüyada abdestin bozulması ise, bir dönem geçici sıkıntılar yaşayacağını belirtir. Malumdur ki Abdest, hataları temizleyen ibadetlerdendir.

  Temizlik de imandandır. Rüyada abdest aldığını görmek, hayra, sevince, zor müşküllerin halline delâlet eder. Bu rüyayı gören kişi hasta ise şifa bulur, günahkâr ise tevbe eder, iyilik tarafı artar, her türlü saadete nail olur.

  Abdest, güzelliğin, temizliğin, iyiliğin, selâmetin ve huzurun anahtarıdır.

  İmam Nablusi buyuruyor ki;

  - Rüyada abdesti varken tekrar abdest aldığını görmek, rahmet üzerine rahmet, nimet üzierine nimet ile tabir olunur. Rüyada saoğuk bir mahzende abdest aldığını veya gusül abdesti (boy abdesti) aldığını görmek, kaybedilecen birşeyi bulmakla tabir olunur. Namaz kıldığını görse, keder ve üzüntüsünden kurtulur.

  Rüyada sudan başka birşey ile abdest aldığını görmek, dindarlığa alamettir. Namaz için abdest aldığını görmek, maneviyat ve mübarekliliğe işaret eder.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 8 Oca 2013