Rusya, kıtalar arası füze denemesi yine başarısız

'Haberler' forumunda Sibel tarafından 10 Aralık 2009 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  Rusya, kıtalar arası Bulava füze denemesinin, teknik bir sorundan ötürü bir kez daha başarısız olduğunu açıkladı. Deneme Norveç semalarındaki gizemli ışıklarla aynı zamana denk geldi.

  Rus RIA Novosti ve İnterfaks ajanslarının bildirdiğine göre, Rusya Savunma Bakanlığı, füzenin ilk iki katının normal çalıştığını, ancak üçüncü katının motorunun doğru çalışmadığını ve sorunun bir komisyon tarafından değerlendirileceğini bildirdi.

  Bulava kıtalar arası balistik füzesi, Beyaz Deniz'deki Dmitri Donskoi füze fırlatma denizaltısından dün atılmıştı.

  Öte yandan, dünkü füze denemesi, Norveç semalarında gizemli parlak ışıkların gözlemlenmesi veya bir nesnenin uçuşuyla aynı zamana denk geldi.

  Rus Kommersant gazetesinin haberine göre, Norveçli bilim adamı Profesör Odd Eric, gizemli ışıkların nedeninin yüzde 100 bilinemeyeceğini, ancak bunun büyük olasılıkla rotasyon şekli hesaba katıldığında bir füze olduğunu söyledi.

  Norveç semalarında dün gece görülen gizemli mavi ve yeşil renkli ışıklar, ülkede büyük şaşkınlık yaratmıştı. Norveç basınında yer alan haberlere göre, ülkenin kuzeyindeki bir dağın arkasında ortaya çıkan mavi ışık, gökyüzünün ortasında durduktan sonra daireler biçiminde hareket etmeye başladı ve birkaç saniye içinde de bir spiral tüm gökyüzünü kapladı.

  Ardından bir yeşil-mavi ışık hüzmesi spiralin ortasından çıktı ve 12 dakika süreyle insanları şaşkınlığa uğrattıktan sonra yok oldu.

  Halk, Norveç Meteoroloji Enstitüsünü telefon yağmuruna tutarak, gizemli ışıkların nedenini öğrenmeye çalışmıştı.

  Işıkların "aurora" veya "Kuzey Işıkları"na ait olmadığını belirten astronomlar, bunun başta meteor yağmuru olabileceğini düşünseler de çok uzun sürmesi nedeniyle bu görüşten vazgeçmişler ve Rusya'nın bir füzesi olması ihtimalini öne çıkarmışlardı.

  Norveç Savunma Bakanlığı sözcüsü de gizemli ışıkların muhtemelen bir Rus füze denemesinden kaynaklandığını belirterek, Rusya'nın Beyaz Deniz ve Barents Denizi'ni test sahası olarak sürekli kullandığına dikkat çekti.

  Uzmanlar da gizemli ışıkların kontrolü kaybedilen ve gökyüzünde infilak eden bir füzeden kaynaklanmış olabileceğini belirtmişlerdi.

  Rusya 2005'ten bu yana 12 Bulava faze denemesi yaptı ve bunların 8'i başarısız oldu. 8 bin km. menzili bulunan Bulava (NATO'nun SS-NX-30 sınıfı) füzesi 10 nükleer başlık taşıyabiliyor.


  AA​
    2. Cevap: Rusya, kıtalar arası füze denemesi yine başarısız

  yanlıslıkla bıze atmasında kıme atarsa atsın...
    3. Cevap: Rusya, kıtalar arası füze denemesi yine başarısız

  Ben Kimseye aTıLıp bir sürü insana zara veriLmesinDen yana DeqiLm bence DenemesinLer yanLış bi hesapLama binLerce insanın canı yanabiLir...:f40:
    4. Cevap: Rusya, kıtalar arası füze denemesi yine başarısız

  orasıda ole ama ABD bıse demıyomuu bunlaraaa..
    5. Cevap: Rusya, kıtalar arası füze denemesi yine başarısız

  Dmekki demiyorlar yaptklarına göre....:f20:
    6. Cevap: Rusya, kıtalar arası füze denemesi yine başarısız

  :f20::f20:
    7. Cevap: Rusya, kıtalar arası füze denemesi yine başarısız

  norveçlilerde gidip dağın arkasına baksınlar ne olup bittiğine
    8. Cevap: Rusya, kıtalar arası füze denemesi yine başarısız

  :f30::f30::f30:
   


  laledevri bunu beğendi.

 9. Cevap: Rusya, kıtalar arası füze denemesi yine başarısız

  ALLAH fırsat vermesin bunlara
    10. Cevap: Rusya, kıtalar arası füze denemesi yine başarısız

  amin:)