Rus şarkıcı Alexander Rybak, Manga ile fotoğraf çektirmeyi reddetti

'Medya Bölümü' forumunda dila_ tarafından 1 Haz 2010 tarihinde açılan konu


 1. MANGA: 2. OLMAK ÖNEMLİ

  Oslo'da düzenlen 55. Eurovision Şarkı yarışmasında Almanya'dan sonra 2. olan Manga grubu üyeleri, çok mutlu olduklarını, pop ağırlıklı Eurovision Şarkı Yarışmasında bir Rock grubu olarak 2. olmanın çok önemli olduğunu söyledi.

  2003'e Letonya'nın başkenti Riga'da birinci olan Sertab Erener'den sonra Türkiye'nin katıldığı Eurovision şarkı yarışması tarihinde en iyi ikinci başarıya imzasını atan Manga'nın üyeleri vokalist Ferman Akgül, gitarist Yağmur Sarıgül, bas gitarist Cem Bahtiyar, baterist Özgür Can Öney ve dj Efe Yılmaz yarışmadan sonra birlikte verdikleri demeçte, Türkiye'ye başları dik döneceklerini, Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ettikleri için gurur duyduklarını açıkladı.

  Cem Bahtiyar ve Efe Yılmaz, ortak yaptıkları açıklamada, Almanya'nın Oslo'da 1. olan sanatçısı Lena'yı tebrik ettiklerini, Almanya'nın hakkıyla birinci olduğunu ifade etti.

  "Green Room" adlı bekleme odasında sık sık heyecanlanan Efe ve Cem, baskının ağır olması yüzünden odayı zaman zaman terk etiklerini de belirtti.

  "İlk 5 bekliyorduk, ama ümit etiğimizden daha iyi sonuç elde ettik" diyen Efe Yılmaz, "Birinci olsaydık 40 gün 40 gece parti yapmak zorunda kalacaktım, şu an kurtuldum" diye espri yaptı. Eurovision'un bitmesiyle omuzlarından büyük bir yükün indiğini kaydeden ikili, ocak ayından beri onar kilo verdiklerini de söyledi.

  Norveç'te soğuk havadan korunmak için Bursaspor'un şalıyla dışarı çıkan Öney, Almanya'nın birinci gelmesine hiç şaşmadıklarını da ifade ederek, "Puanlar gidip geldikçe yüreğimiz hopladı. Bir ara organizatörler bizim birinci olabilme ihtimali göz önüne tutarak dansçı Natalie Marablle'nin yeniden giyinmesini istedi. Bir ara biz de şaşırdık" diye konuştu.

  Vokalist Ferman Akgül, "Biraz stres yaşadık. Bir süre sonra Almanya'nın birinci olacağını kabul etmiştik. Ama en çok yarı finalde heyecanlandım" dedi.

  Manga'nın kurucusu gitarist Yağmur Sarıgül, bekleme odasında zamanın hem heyecanlı hem de şaşırtıcı geçtiğini, beklenmedik ülkelerin çok puan verdiğini, güvendikleri ülkelerden hiç puan almadıklarını anlattı.

  "Alnımızın teriyle ikinciliği hak ettik" diyen Sarıgül, "Ekip olarak çok iyi çalıştık ve hazırlandık. Hayatımın en mutlu anı. Rock grubu soğuk kanlı olur, ama Eurovision'dan çok etkilendik. Müzik dünyasında büyük bir tecrübe. Çok şey öğrendik, Manga olarak Avrupa'da Türkiye adına daha iyi şeyler yapacağız" dedi.

  Öte yandan Manga, yarışmadan sonra otobüste bol bol eğlendi. Hemen sonra Eurovision veda partisine aileleriyle birlikte giden sanatçılar sabaha kadar eğlendi. Bu arada partide, 2009 Moskova Eurovision şarkı yarışmasında birinci olan Rus şarkıcı Alexander Rybak, Manga ile fotoğraf çektirmeyi reddetti.

  Açıkçası çokta tın yani ona kalmadık biz!
  :):)
   
 2. Cevap: Rus şarkıcı Alexander Rybak, Manga ile fotoğraf çektirmeyi reddetti

  iyiki manga çekmemiş resim yoksa gider rusyada reklam ederdi kendini :f30:
   
 3. Cevap: Rus şarkıcı Alexander Rybak, Manga ile fotoğraf çektirmeyi reddetti

  Bende Alexander RYBAK ı severdim nankör ondan böyle birşey beklemezdim.