Ruj Nasıl Sürülür, Ruj Sürme Teknikleri

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 21 Kas 2013 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba bayanlar bugünkü makyaj konumuzda ruj sürme teknikleri neler ruj nasıl sürülür konularına deyineceğiz.Gerçi diyeceksiniz ruj sürmeyi bilmeyen kadınmı olur diye ama inanın ruj sürmenin de incelikleri var hepbirlikte öğrenelim bunları ne dersiniz.

  Evet ilk sorumuz ruj nasıl sürülür olsun ve hemen cevabını bulalım sizde benim gibi ruj nasıl sürülür diyenlerdenseniz ufak ipuçlarını bir araya getirdiğimiz ve sizi çok daha çekici hale getirecek yazımızı dikkatlic eokumanızı tavsiye ediyorum.

  Dudaklarınıza Rujunuzu uygulamadan önce yüzünüze yaptığınız fondöteni dudaklarınıza da uygulamayı unutmayın. Hali hazırda bir renge sahip olan dudaklarınızın üzerine rujun rengini uygulamaktansa yüz rengine yakın bir rengin üzerine sürmek çok daha etkili olacaktır. Ayrıca fondötenin kapatıcı etkisi sayesinde dudaklarınızdaki istenmeyen kırışıklıkları da gizleyebilirsiniz.

  Dudaklarınızın çevresine rujunuza yakın bir renkte çerçeve çizmeyi unutmayın. Böylece hem dudaklarınıza doğru şekli vermiş hem de rujunuz için bir sınır oluşturmuş olacaksınız.Ruj sürerken sert ve ufak bir dudak fırçası kullanmayı unutmayın. Rujunuzun daha uzun süre dayanmasını ve çizdiğiniz çerçevenin dışına çıkmamanızı sağlayan bu yöntemle doğru şekilde rujunuzu uygulama ihtimaliniz daha fazladır.

  [​IMG]


   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 21 Kas 2013