Robin Hood Kitabının Yazarı Kimdir

'Etüt Merkezi' forumunda Sitem tarafından 29 Şubat 2012 tarihinde açılan konu


 1. Robin Hood un Yazarı Kimdir
  Robin Hood Kitabı Howard Pyle

  Robin Hood Kitabının Yazarı Howard Pyle dir.

  Howard Pyle ABD'li çizer.

  Howard Pyle Çocukluk yıllarında Philadelphia'da küçük bir sanat okulunda okudu. 1876'da illüstratörlük kariyerine başlayan Pyleın öyküleri ve resimleri dönemin ünlü dergilerinde yayımlandı. İllüstrasyonları kendisine ait olan pek çok öykü ve roman yazan Pyleın ayrıca, Kral Arthur ve şövalyeleriyle ilgili efsanelerden yola çıkarak yazdığı kitapları da bulunmaktadır.Robin Hood'un yazarıdır.

  Robin Hood Kitabı

  Dünyanın tarihinin en ünlü halk kahramanlarından biri olan Robin Hood, zorlu bir dönemde ortaya çıkmış ve yoksulların, mazlumların koruyucusu olmuştur. Tarihte böyle birinin yaşayıp yaşamadığı kesin olarak bilinmez. Ancak dönemin halk türkülerinde ve hikâyelerinde Robin Hood'un adı ve kahramanlıkları sık sık geçmektedir. Tarihçiler birkaç ünlü kişiliğin zamanla halkın zihninde birleşip tek bir kahramana dönüştüğünü söylemektedir.

  Bu nedenle Robin Hood iyi kalpli, merhametli ve insani kusurları olan bir karakterdir.

  Çılgın bir maceraperesttir, ama harika bir liderdir. Fakirleri ve mazlumları savunur, ama hakkı yenen üst sınıfa da yardım eder. Yani aslında insanların tarih boyunca özlediği adaletin savunucusudur.

  Bu nedenle ünü kısa sürede İngiltere'nin dışına taşmış ve maceraları 19. yüzyılda birçok yazar tarafından kaleme alınmıştır.

  Elinizdeki kitap ünlü yazar ve çizer Howard Pyle tarafından 1883 yılında yazılmış ve daha sonra yazılan birçok esere ilham kaynağı olmuştur.