Ripli oyun nasıl kurulur

'Sorun Cevaplayalım' forumunda YAREN tarafından 31 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu


 1. Ripli Oyunlar Nasıl Kurulur (Resimli Anlatım)

  Uharc İle Sıkıştırılma Yapılmış ( RIPlenmiş ) Dosyaların Açılımı

  HH1.jpg

  Örnek olarak uharc ile sıkıştırılan Heroes of the Pacific oyununu açmak istersek eğer,Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi winrar ile sıkıştırılmış olan indirmiş olduğumuz dosyaları (Heroes.part1,Heroes.part2,Heroes.part3) bir klasörün içine taşıyalım.

  HH2.jpg

  Şimdi Winrar yardımıyla klasörün içindeki herhangi bir part'ı seçip sağ tıklayın açılan menüden "Klasöre çıkart" seçeneği ile bu üç dosyanın tek bir klasör içerisine açılmasını sağlayalım.

  HH3.jpg

  Bu işlemi yaptıktan sonra yukarıdaki resimde görüldüğü gibi Heroes klasörümüzün oluşması gerekli. Bu klasörü açıyoruz.

  HH4.jpg
  Heroes klasörünü açtığımızda yine karşımıza yukarıdaki gibi sıkıştırılmış dosyalar çıkacak. Önceki işlemde yaptığımız gibi bütün dosyaları seçili hale getirerek "Klasöre Çıkart" seçeneğiyle yine bu dosyaların tek bir klasör içerisine açılmasını sağlıyoruz.

  HH5.jpg

  Bu işlemi yaptıktan sonra yine yukarıdaki resimde görüldüğü gibi JFHOP klasörünün oluşmuş olması gerekli. JFHOP klasörünü de açıyoruz.

  HH6.jpg
  Şimdi JFHOP klasörünün içeriği yukarıdaki gibi olmalı...

  HH7.jpg
  FILE_ID ve JUNGLEFeVER dosyalarının haricinde kalan bütün dosyaları seçerek yukarıdaki resimde olduğu gibi "Klasöre Çıkart" seçeneği ile yine tek bir klasörün içine açıyoruz.
  HH8.jpg

  Şimdi yukarıdaki resimde oluşan JFHOP klasörünü açıyoruz.

  HH9.jpg
  Her şeyi doğru şekilde yapmışsak eğer, yukarıda göründüğü gibi dosyalar oluşacaktır. Diğer riplenmiş oyunlar için de bu işlem geçerlidir. Şimdi "setup" dosyasını çalıştırarak oyun kurulumuna başlıyoruz. (Oyun dosya isimleri farklılık gösterebilir ama prensip olarak işleyiş aynıdır. Setup.bat dosyası yerine install.bat dosyası olabilir. Hangisi var ise onu çalıştırıyoruz.)

  HH10.jpg
  Setup dosyasını çalıştırdığımız zaman, siyah bir dos penceresi içerisinde uharc ile sıkıştırılmış dosyaları otomatik olarak açmaya başlayacaktır. Bu işlem süresi oyundan oyuna değişmektedir. 15-30 dakika arası sürebilir...


  Uharc extract işlemi sürerken hiçbir şe
    2. Dosyayı Winrar la açıp setupu tıklayıp kuruyorsun hepsi bukadar.