Rijkaard yumruğu masaya vurdu

'Spor Gündemi' forumunda cCasT tarafından 25 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. Transfer avına çıkan Hollandalı, işleri bizzat kendisi üstlendi.


  R.Madridli Diarra için mücadelesini sürdüren çalıştırıcı, Barcelona’nın nazlanan yıldızı Marquez’i ikna etti, Dos Santos’u sıraya koydu.

  KADROYU KALİTESİZ BULMUŞTU

  Geride kalan sezonda kaybedilen şampiyonluğu kadronun kalitesizliğine bağlayan teknik direktör Frank Rijkaard, yeni sezonda ipleri eline aldı. Hollandalı, tam bir transfer komitesi başkanı gibi çalışarak Galatasaray’ın yabancı transferlerinde başrolü çekti. Real Madrid’in yıldızı Diarra’ya telefon açan Rijkaard, Malili yıldız ile birlikte eski öğrencisi Barcelonalı Marquez’i de çok nazlanmasına rağmen Galatasaray’a gelmesi için ikna etmeyi başardı. Hollandalı çalıştırıcının son hedefinde ise ‘oğlu’ gibi sevdiği Dos Santos var...

  BALAYINDAN SONRA COŞTU

  Geçtiğimiz günlerde ikinci evliliğini gerçekleştiren Rijkaard, balayını ABD’de geçirdi. Önceki gün sona eren balayının ardından işbaşı yapan teknik adam, yeni sezonda sistemine uygun transferler için harekete geçti. Sportif direktör Adnan Sezgin’in bire bir görüşmeler başlattığı ancak transferlerinde zorluklar yaşadığı oyuncularda Rijkaard araya girdi, gerek Diarra için Real Madrid’le gerekse Marquez’le ilgili Barcelona’yla temaslar kurdu. Transfer operasyonlarını sürdüren Hollandalı, ay sonunda İstanbul’da olacak.

  MARQUEZ YOLDA

  Sarı-Kırmızılı takımın Diarra transferinin hemen ardından renklerine bağlamak istediği bir başka isim olan Barcelona’nın Meksikalı yıldızı Rafael Marquez’den de iyi haberler geliyor.Meksika Milli Takımı’nın kaptanı olarak Dünya Kupası’nda mücadele veren tecrübeli stoperin transferini belirli bir noktaya kadar getirmeyi başaran Rijkaard, şimdi topu sportif direktör Adnan Sezgin’e bıraktı.

  [​IMG]