Rihanna'nın Biyografisi

'Biyografi' forumunda Yasemin tarafından 11 Şubat 2013 tarihinde açılan konu


 1. Rihanna Kimdir Biyografisi  Rihanna 1988 Barbados doğumludur.Rihanna, , Barbados asıllı ABD'li şarkıcıdır. Tam adı Robyn Rihanna Fenty oaln Rihanna müzik hayatına ilk defa lisedeyken iki arkadaşıyla birlikte kurduğu grupla başladı. 2004 senesinde katıldığı bir şovda Mariah Careynin Hero parçasını seslendiren Rihanna, 15 yaşındayken tanıştığı müzik prodüktörü Evan Rogers aracılığıyla kaydettiği demonun Def Jam şirketine ulaşmasıyla, bu şirketle 16 yaşındayken anlaştı.

  Rihanna 2005 senesinde ilk albümü Music Of The Sun ile Amerika listelerinde 10 numara olmayı başaran Rhianna, albümden çıkarttığı single Pon De Replay Amerika ve İngiltere listelerinde 2 numara oldu. Rihanna Fenty, bilinen adıyla İlk albümünü 17 yaşında çıkaran genç şarkıcı şimdiye dek 3 adet albüm yapmıştır.

  Rihanna 2009 yılının son aylarında, 4. stüdyo albümü Rated R'ı çıkardı. Bu albümü ile tarzını tekrar değiştirdi ve albümün tanıtımı için Last Girl One Earth Tour adını verdiği 3.turnesini düzenlemiştir.

  Rihanna Dünya Müzik Ödülleri'nde yine aynı sene En İyi Uluslararası Kadın Sanatçısı seçildi ve BRIT Ödülleri dahil olmak üzere birçok yerden övgü aldı. 18 Bilboard Müzik ödülü, 4 tane Grammy, 4 American Music Awards ödülü topladı.Rihanna 19 Kasım 2012 tarihinde Unapologetic adlı albümünü çıkartmıştır.

  [​IMG]