Rey Mysterio ile ilgili

'Spor Gündemi' forumunda By Ukala tarafından 13 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu


 1. Rey Mysterio San Diego, Kaliforniya'da doğmuştur.

  Amcası Rey Mysterio Sr. tarafından eğitildi. Sonra Meksika ve Japonya'da güreşti. Psicosis ile bir çekişme yaşadıktan sonra ABD'de güreşmeye başladı. 15 yaşında Colibra adıyla ringlere çıktı.

  Mysterio Dean Malenko'yu yenerek ilk cruiserweight kemerini kazandı ve kemeriyle iyi bir etki yarattı. Ocak 1997 Halloween Havoc'ta Eddie Guerrero'yu kemere karşılık maske maçında yendi ve kemeri ikinci kez kazanmış oldu.

  Rey SuperBrawl 1999'da Konnan'la birlikte The Outsiders(Kevin Nash & Scott Hall)'a karşı "Saça karşılık maske" maçı yaptılar.

  Rey 1999'un ortalarında Giant Killer" karakterine girdi ve Kevin Nash, Bam Bam Bigelow ve Scott Norton'ı yendi ve Filthy Animals grubuna katıldı. 2001 yılında WCW WWE tarafından satın alınınca Rey bir süre ekranlarda gözükmedi.

  2002 yılında Rey WWE'yle anlaştı ve promolarda maskeli olarak görünmeye başladı. Rey ilk maçını 25 Temmuz 2002 Smackdown'da Chavo Guerrero'yla yaptı ve maçı kazandı.

  Rey daha sonra Cruiserweight kemeri için Matt Hardy ile çekişmeye girdi. Matt ve Rey Wrestlemania 19'da karşılaştılar. Maça Shannon Moore karışınca Rey kemeri alamadı.Rey 2004 yılının ilk Smackdown programında kemeri Tajiri'den geri aldı ama 1,5 ay sonra No Way Out'ta Chavo Guerrero'ya yenilerek kemerini kaybetti.
    2. Cevap: Rey Mysterio ile ilgili

  Rey ,Edge'in rakibini belirlemek için yapılan Beat the Clock Challenge'ı kazandıve Adam Copeland ile Royal Rumble'da ana kemer maçı yapmaya hak kazandı.

  Ancak maç esnasında sahte Edge'ler ortaya çıktı ve Rey maçı kaybetti. Kemerde Edge'de kaldı.
    3. Cevap: Rey Mysterio ile ilgili

  Teşekkürler..