Resimli Osmanlı Tarihi

'Tarih Bölümü' forumunda Bella tarafından 4 Nisan 2012 tarihinde açılan konu


 1. Resimli Osmanlı Tarihi Kitabı,  Osmanlı Tarihi Kitabı Resimli,  Asırları şereflendiren bir tarihimiz var. Büyük cihan imparatorlukları kurmuş, dünyaya yüzyıllarca hükmetmiş bir milletin çocuklarıyız. Üstelik bu hükmediş, adalet, şefkat ve medeniyet esasları üzerine kurulmuş. Atalarımız gittikleri her yere inancın, medeniyetin ve insanlığın ışıklarını götürmüşler. İlahi ve yüce değerlerden ilham alarak dünyayı aydınlatmışlar.
  Osmanlı, sınırları bugünkü Anadolu´ya sığmayıp, Orta Avrupa´dan bütün Akdeniz kıyılarına ve Asya içlerine kadar uzanan bir imparatorluktu. Ve Osmanlı ulvi bir idealin, yüce bir misyonun, ihtişamlı bir medeniyetin sahibi olarak, tarihinin derinliklerine kök salmış bir çınar gibi, altı asır süren bereketli bir ömür yaşamıştı.

  [​IMG]

  Bu eserde, bu muhteşem abideyi fetihten fethe koşarak cihan devleti yapan 36 padişah anlatılıyor. "Resimli Osmanlı Tarihi", gençlerimize Osmanlı tarihini doğru ve samimi bir şekilde öğretecek bir kaynak olması düşüncesiyle, yıllar süren titiz çalışmalar neticesinde hazırlandı. Gerek muhtevası gerek teknik özellikleriyle, kütüphanelerin baş köşesinde muhafaza edilip her an başvurulacak bir "temel eser" olarak gençlerimize tarihi sevdirerek öğretecektir.
   


Similar Threads: Resimli Osmanlı
Forum Başlık Tarih
Tarih Bölümü Resimli Osmanlı Padişahları 5 Nisan 2012
Tarih Bölümü Sırasıyla Osmanlı Padişahları Resimli 24 Şubat 2012
Tarih Bölümü Osmanlının Türkiye Dışındaki Mimari Yapıları-Resimli 27 Ocak 2011
Tarih Bölümü çanakkale savaşı ile ilgili resimli şiirler 5 Mart 2014
Tarih Bölümü Çanakkale savaşı ile ilgili resimli kısa yazılar 4 Mart 2014