Resident Evil: Revelations 2012 ne zaman Çıkacak

'Oyun Bölümü' forumunda Sitem tarafından 10 Aralık 2011 tarihinde açılan konu


 1. Resident Evil: Revelations

  Plartformu: Nintendo 3DS
  Türü: Aksiyon, Macera, Hayatta Kalma Korkusu
  Yapımcı: Capcom
  Yayıncı: Capcom

  Resident Evil: Revelations 26 Ocak 2012 tarihinde Japonyada, 27 Ocak 2012′de Avrupada, 7 Şubat 2012 yılında ise Amerikada raflardaki yerini alacak.

  Resident Evil 4 ile 5 arasındaki bir dönemi yansıtacak olan oyunda, henüz yeni kurulmuş olan anti -- terörizm örgütü BSAAnın 2005 yılında mücadele verdikleri ilk operasyonlarından biri konu alınacak. Chris ve partneri Jessicanın kaybolması üzerine bir diğer BSAA ajanı olan Parker Luciani ile birlikte Akdenizdeki bir yolcu gemisine araştırma göreviyle gönderilen Jill Valentinein yaşadıklarını anlatacak yapımda, eski oyunlardaki korku ve bulmaca özellikleri korunmaya çalışırken, dördüncü ve beşinci oyunda kullanılan omuz kamerası, fps -- tps seçim hakkıyla sunulacak.

  Resident Evil: Revelations Oyun Özellikleri:

  -Tamamen yeni bir Resident Evil- Resident Evil 4 ile Resident Evil 5 olayları arasında serinin sevilen karakterleri Jill Valentine ve Chris Redfield'la ek olarak BSAA üyeleri Parker Luciani ve Jessica Sherawat'in yer aldığı yeni bir hikaye.

  -Klasik survival horror oynanışına geri dönüş- Sınırlı mermi ve eldeki silahlarla bir yolcu gemisinin karanlıkımsı karışıklığını ve geçit vermeyen karlarla kaplı dağlarını keşfedip, her köşeye sinmiş enfekte düşmanlara karşı mücadele verme.

  -Benzersiz 3DS özelliklerini kullanma- Dokunmatik ekranı kullanarak bulmaca çözme ve silahlar arasında geçiş yapma.

  -Teçhizatınızı kullanma- Düşmanları analiz etme ve Kaynak (Genesis) tarayıcısını kullanarak uçak kaza alanı gibi yerlerde araştırma yapma. Ayrıca silahlarınızı geliştirmek için gizlenmiş öğeleri açığa çıkarma işlevi.

  -Yepyeni bir tehdit- Yeni bir virüs ve yalnızca karada değil aynı zamanda su altında saldırabilen, Resident Evil düşman birliğine katılmaya hazır, yeni bir düşman türü ve bunlar aracılığıyla da, oyuncular için benzersiz bir çarpışma imkânı.

  -Birinic şahıs hedef alma görünümü- Size uygun ateş etme tarzınızı seçerek, birinci şahıs ile üçüncü şahıs bakış açısı arasında değişebilen yetenekle düşmanlarınıza nokta atışı yapma.

  -Yakın dövüş saldırıları sergileme- Oyuncular, özel ve yakınlarındaki düşmalarına fiziksel hareket uygulabilecek.

  -Üstün görseller- Daha önce Resident Evil 5'te kullanılan tescilli oyun motorunun MT Framework Mobile üzerine uyurlanmış bir sürümüyle Nintendo 3DS ekranına getirilen korku yaşantısı, korku canlılığı.