reklam senaryosu nasıl yazılır? Orijinalitesi nasıl kontrol edilir?

'Bunları biliyormusunuz' forumunda anniccha tarafından 14 Tem 2010 tarihinde açılan konu

 1. Reklam nedir,reklam senaryosu nasıl yazılır?

  Reklam "insanları gönüllü olarak belli bir davranışta bulunmaya ikna etmek, belirli bir düşünceye yöneltmek, dikkatlerini bir ürüne hizmete, fikir ve kuruluşa çekmeye çalışmak, onunla ilgili bilgi vermek, ona ilişkin görüş ve tutumlarını değiştirmelerini veya belirli bir görüşü ya da tutumu benimsemelerini sağlamak amacıyla oluşturulan; iletişim araçlarından yer ya da süre satın almak yoluyla sergilenen veya başka biçimlerde çoğaltılıp dağıtılan ve bir ücret karşılığı oluşturulduğu belli olan (diğer bir deyimle parasal destek sağlayan kişi ya da kuruluşların kimliği açık olan) duyuru"dur

  Reklamın inandırıcılığı
  Reklamcı yaptığı işte başarılı olmak için bazı metodlar kullanır.Bunlardan biri yaratıcı metod!tur . yaratıcı metod Hayal kurabilmek bunu gerçeğe uyarlayabilmek ve inandırıcı olabilmek gibi özelliklere haiz olan kişi diğerleri tarafından izlenecek ,takip edilecek bir başka deyişle etkili olacak reklamlar ortaya çıkarır.

  Reklamın Özellikleri
  Ürünün doğumundan pazara sürülmesine kadar olan süreçte önemli rol oynar.Ürüne aşinalık kazandırılması, tanıtılması ve kullandırılması amaçlarını güder ancak ürün odaklı olması şart değildir. Reklam, markaya değer katmak, markayı konumlandırmak, marka farkındalığı yaratmak, kurumsal olarak izlenim, imaj ve itibar oluşturulmasına yardımcı olmak adına da kullanılabilir.İyi bir reklamın özellikleri şöyle olmalıdır:

  İlgi çekici
  Şaşırtıcı
  Özgün
  Bir kere kullanmaya yönlendirici
  Reklamın yaratıcı ve ticari olmak üzere iki yönü vardır.
  kaynak : wikipedia​


  [​IMG]

  22. Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri, Suada'da düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu. Babazula'nın konseri ile başlayan ödül töreninin sunuculuğunu ekranların uyumlu ikilisi Demet Evgar ve Emre Karayel üstlendi.
  kaynak : mediacat​


  [FLV]http://video.l3.facebook.com/video-l3-sf2p/v6812/10/69/1307697287164_17467.mp4[/FLV]
   
Yükleniyor...