Regaip Kandilinde kılınan 12 rekatlık namaza nasıl niyet edilir

'Dini Bilgiler' forumunda Burcu tarafından 1 May 2014 tarihinde açılan konu

  1. Regaib Kandilinde 12 rekatlık bir namaz kılınır. Bu namazın özel bir vakti yoktur. Önemli olan her gece yapılan ibadetlere ek olarak böylesi özel kandil gecelerinde daha fazla dua etmek ve günahlardan af dilemektir.
    Regaib kandilinde kılınan 12 rekatlık namaz şöyle kılınır:

    "Ya Rabbim beni Peygamber efendimizin hürmetine, bu mübarek ayın Recebi şerifi hürmetine abid, zahid kullarının arasına kaydeyle. Rızai şerifin için Allah'u ekber" diyerek namaza durulur.
    Her rek'atta fatihadan sonra üç kadir suresi ile 12 adette ihlas suresi okunur. Her iki rek'atta bir selam verilerek 12 rek'at tamamlanır. On ikinci rek'at kılınıp selam verildikten sonra yerinden kalkmadan yetmiş kere ' Allahumme salli ala Muhammedinin nebiyyil ummiyyi ve ala alihi' denilir. Sonra secdeye varılır. Secdede yetmiş kere ' subbuhun kuddusun Rabb-ul melaiketi verruhi' denir.

    Sonra secdeden kalkılarak ettahiyyatta oturulur. Ve yetmiş kere 'Rabbiğfir ve erham ve tecavez ta'lemü' dedikten sonra tekrar secde edilir. Secdede yetmiş kere ' subbuhun kuddusun Rabb-ul melaiketi verruhi' denir.