rapor parası hakkında bilgi

'Ders notları' forumunda Aderito tarafından 11 Aralık 2012 tarihinde açılan konu


 1. ameliyat oldum önce 1 aylık rapor sonrada 2 aylık rapor aldım...toplamda 3 aylık raporum var .. rapor parasını toplam 3 aylık mkı yoksa her ay için ayrı mı alacagım.

  Cevap: rapor parası hakkında bilgi

  Hastaneler tarafından rapor alan işçilerin işlemlerinin bir an önce yapılabilmesi için söz konusu raporlar üç iş günü içinde posta yoluyla sigortalının tabi olduğu sigorta müdürlüğüne gönderilir. Aldığınız raporun bir nüshasını işyerinize, gerekli işlem veya kayıtların tutulması için vermelisiniz. İstirahatın başladığı tarihinden itibaren geriye doğru 120 gün prim ödeme gün sayısı ve prim ödeme halinin devam edip etmediğini gösterir, işveren veya yetkili personel tarafından eksiksiz düzenlenmiş damgalı, imzalı vizite kağıdı ek olarak gönderilmek üzere hastanenize teslim etmeniz gerekmektedir. İşyeri beyanı sigortalının hangi tarihlerde çalışmadığını ve hangi tarihte işbaşı yaptığını gösterir internet kaydı, işyeri tarafından işlenecektir.

  Tüm bu belgeler tamam olduğunda sigorta müdürlükleri bu belgelere istinaden paralarınızı ptt şubelerine yatırır. paranızın yattığını görürseniz size en yakın ptt şubesine giderek ve kimliğinizi ibraz ederek işgörmezlik paranızı alabilirsiniz.

  dipnot: online işleme açık bütün ptt şubelerinden alabilirsiniz.offline şube kaldımı bilmiyorum
   


Similar Threads: rapor parası
Forum Başlık Tarih
Ders notları Ağır İş ve Tehlikeli İş Raporu Hakkında Bilgi 20 Şubat 2011
Ders notları Rapor Nasıl Yazılır? 25 Aralık 2010
Ders notları Okul Deneyimi Staj Raporu 3 Eylül 2010
Ders notları MTA Staj Raporu 3 Eylül 2010
Ders notları Matematik Öğretmenliği Staj raporu 3 Eylül 2010