Rapidshare Arşiv Araması

'Teknik Yardım' forumunda Wish tarafından 25 Ocak 2010 tarihinde açılan konu
 1. İnternetin en büyük dosya deposu Rapidshare’in arşivine artık ulaşmanız mümkün. Download etmek istediğiniz dosyaların isimlerini yazarak hemen rapidshare arşivinde arama yaptırabilir, forum forum dolaşmak yerine direkt olarak dosyanın linkine ulaşabilmeniz artık mümkün. İndirmek istediğiniz her ne olursa olsun, rapidshare’in arşivinde konuyla ilgili bir dosya bulmanız çok muhtemel.

  Peki rapidshare arşivini nasıl arayacaksınız? Bulduğunuz dosyaları nasıl indireceksiniz? İşte adım adım arama ve rapidshare’den dosya indirme:

  1. Öncelikle yapmanız gereken Rapidshare Search engine sitesine girmek. Ayrıca Rapidshare Search - Search in Rapidshare.com ve| Rapid Burner| RapidShare Search Engine sitelerini de Rapidshare arşiv araması için kullanabilirsiniz.

  2. “Quick Search” bölümüne indirmek istediğiniz dosyanın ismini yazıyorsunuz. İsterseniz açılır menüden dosya türünü de seçebilirsiniz. Ardından “Ok”e basıyoruz.

  3. Arama sonucunda bulunan dosyalar ve download linkleri karşınıza çıkacaktır. Dosya isimlerini, boyutlarını görebilmeniz mümkün. İndirmek istediğiniz dosya isminin yanında bulunan “Download” linkine tıklayınız.

  4. İlk indirmenizde sizden güvenlik kodu isteyecek: “Please ENTER CODE to download this file:” yazan yerin sağındaki 3 karakteri boşluğa yazarak “Download” butonuna basıyoruz.

  5. Açılan sayfada “File Download”a tıklıyoruz.

  6. Rapidshare’e bağlanacaksınız. Burada “Free User”a tıkladıktan sonra yaklaşık 30 saniye bekliyorsunuz ve çıkan “Download” simgesine tıklayarak dosyayı indirebiliyorsunuz.