Ramazanda Şişmanlatmayan Öneriler

'Sorularla İslamiyet' forumunda Yasemin tarafından 12 Tem 2013 tarihinde açılan konu

 1. Ramazanda Kilo Aldırmayan Öneriler
  Kilo problemi olan birçok insnaın sorunlarından biridir Ramazan ayınd akilo almak oysaki dikkat ettiğiniz taktirde böyle bir sorunla karşı karşıya gelmezsiniz.

  Gelin bu Ramazanda küçük bir değişiklik yapın hergün pide yemeyin.Pide kan şekerini hızlı yükseltir ayrıca porsiyon kontrolü yapamazsınız bu çok zordur.

  İftar sofranızda mutlaka bi rçeşit zeytinyağlı yemeğiniz olsun.Ayrıca yine iftar sofranızda bol salata bulunsun.İftarda ya plav yemeye çalışın yada ekmek yahut makarna hepsini birlikte kesinlikle yemeyin biri var ise diğerin yemeyin.
  Porisyonlarınızın küçük olmasına özen gösterin makarna yemek istiyorsanız bir iki kaşık yeterli olacaktır.Börek yemek istiyorsanız yine küçük bir dilim yetecektir size.

  İftarda özellikle ana yemek olarak yumurta,köfte,et,balık yada kurubaklagilleri tercih edin bu yemeklerden bir el büyüklüğünde yiyebilirisniz.Cacık ve yoğurt sofranızdan eksik etmeyin.Metabolizmanızı en iyi çalıştıran besin yoğurttur bunu sakın unutmayın.Kızarma ve çok yağlı yiyeceklerden uzak durun pastırma,sucuk ve salam gibi şarküteri ürünlerinden de uzak durmanız sizin için yararlı olacaktır.İftar sonrasında ağır tatlılar yemeyin meyveli tatlıları terih edin yada hafif sütlü tatlılar yemeye çalışın.

  [IMGALT=https://forumdas.net/upl/uploads/ramazanda-kilo-almamanin-yollari-19895.jpg]ramazanda-kilo-almamanin-yollari-19895[/IMGALT]
   
Yükleniyor...