Ramazanda İndirimli Oteller

'Bunları biliyormusunuz' forumunda EyLüL tarafından 16 Tem 2012 tarihinde açılan konu

 1. Ramazanda İndirimli Otel İismleri  Ramazanda İndirimli Oteller Hakkında Bilgi

  Ramazan ayını evde geçirmek istemeyenler Ramazan ayına özel kampanyaları merakla bekliyor.

  Ramazan ne zaman 2012 yılı için tatil düşünenlerin birinci sorusu haline dönüştü. Her geçen yıl yaz tatilinin olduğu günlere yaklaşan ramazan ayı bu yıl tam olarak 20 Temmuz 2012 ramazan ayı başlangıcı oluyor.

  20 Temmuz-18 Ağustos tarihleri arasındaki Ramazanda otel ve havayolunda fiyatların düşüyor olması ve çalışanların yıllık izinlerini yaz döneminde yapma isteği, hem yurtiçi hem yurtdışı turlara talebi düşürmedi.

  Tur şirketleri bu yıl Ramazan dönemi için geçen yıla göre yüzde 50′ye varan talep artışı yaşandığını belirtiliyor. Ramazanda programların Kıbrıs ve yurt içinde yoğunlaşırken, en çok tercih edilen bölgeler Kemer, Bodrum, Fethiye, Side, Alanya ve Özdere. Yurt dışında ise Dubrovnik, İtalya, Orta Avrupa ve Balkan lar turlarına yoğun talep var.

  Özellikle Bosna Hersek, Hırvatistan ve Balkanlarda ramazan ayındaki konaklamalarda oruç tutanlara özel iftar ve sahur programları düzenleniyor.

  Ramazan için yüzde 25 talep artışı olduğunu uygun fiyatların tatilcileri etkilediğini belirten Jolly Tur Genel Müdürü Figen Erkan, 19-21 Ağustos arasına denk gelen Ramazan Bayramı rezervasyonlarında ise yine geçtiğimiz yıla göre yükseliş var. Özellikle yurt dışı turlarda uygulanan oda başı 150 euroya varan erken rezervasyon indirimleri tatilciler tarafından fırsat olarak görülüyor.

  11 ayın sultanı Ramazan döndü dolaştı sonunda Ağustos ayına geldi. Ağustos ayı, alternatif tatil sektörü için daha bir farklı geçecek.
  Ramazan ayının tatil dönemine denk gelmesiyle artık alternatif oteller fiyatlarında büyük çapta indirimlere gidiyorlar.
  Aşağıda Ramazan Ayı için kampanyalı fiyat uygulayan islami otel bilgilerini görebilirsiniz.

  Yunuslar Tatil Köyü:20 Ağustosa kadar fiyat :130 TL

  RAMAZAN AYI FİYATI : 75 TL

  RAMAZAN BAYRAM FİYATI: 100 TL

  Bodrum Bal Beach Otel 20 Ağustosa kadar fiyat:110 TL
  RAMAZAN AYI FİYATI : 86 TL