Ramazanda Feshane Etkinlikleri

'Sorularla İslamiyet' forumunda Masal tarafından 14 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu


 1. Feshanede Ramazan Etkinlikleri


  2012 Feshane Ramazan Etkinlikleri


  İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu yıl Ramazan Ayı'nda Sultanahmet Meydanında, Feshane Bahçesinde ve Beyazıt Meydanında ramazan etkinlikleri düzenleyecek.

  Ramazan etkinlikleri kapsamında Sultanahmet Meydanına yeni bir konsept kazandırıldı. Meydanın tarihi çehresine uygun olarak yapılan düzenleme ile turistler, maneviyatın tarih ile yoğrulduğu İstanbulda olmanın ayrıcalığını yaşayacak.

  FUAR AÇILACAK

  Meydan ramazan ayı boyunca, İstanbulla özdeşleşen firmaların ürünlerinin sunumlarını yapacağı ve unutulmaya yüz tutmuş eski mesleklerin tanıtılacağı fuara da ev sahipliği yapacak. Fuarda, cam, ebru, çini, tezhip sanatı, halı dokuma, sedef işi, porselen gibi geçmişi çok eskilere dayanan mesleklere ait stantlar da yer alacak. Ziyaretçiler, söz konusu sanatların inceliklerini maharetli ellerden görme şansına sahip olacak.

  20 BİN KİŞİYE İFTAR

  İBB her yıl olduğu gibi bu yıl da ramazan ayında İstanbul halkını iftar sofralarında buluşturacak. Her yıl günde 20 bin kişiye verilen hizmet, bu ramazan ayında da İstanbulun farklı meydanlarında kurulan iftar sofralarında devam edecek. Ramazan etkinlikleri geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Feshane Bahçesinde ve Beyazıt Meydanında İstanbul halkıyla buluşuyor. Feshane Bahçesi ve Beyazıt Meydanı, 30 gün boyunca iftar öncesi, iftar sonrası ve teravih sonrası tasavvuf müziğinden Türk halk ve Türk sanat müziği dinletilerine, sema gösterilerinden mehteran konserlerine ev sahipliği yapacak.