Ramazan Şenlikleri 2010

'Sorularla İslamiyet' forumunda HazaN tarafından 30 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu


 1. İstanbul Ramazan Şenlikleri 2010
  Ramazan Şenlikleri Feshane
  Ramazan Şenlikleri ne zaman başlıyor

  İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı'nın düzenleyeceği Avrupa Kültür Başkenti Ramazan Şenlikleri, Taksim Gezi Parkı'nda başlayacak. Ramazan ayı boyunca devam edecek şenlikte, İstanbulluları Orta Oyunu'ndan Karagöz'e, kantolardan sihirbazlık gösterilerine birbirinden keyifli etkinlikler bekliyor.

  İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı'nın Beyoğlu Belediyesi işbirliği ile düzenleyeceği geleneksel Ramazan eğlencelerini çağdaş tatlarla buluşturan Avrupa Kültür Başkenti Ramazan Şenlikleri Taksim Gezi Parkı'nda başlayacak

  Ramazan ayı boyunca ücretsiz izlenebilecek ve 9 Eylül'de sona erecek olan etkinliklerde, Türkiye'nin yetiştirdiği önde gelen sanatçı ve gruplar, "Ramazan Eğlenceleri" geleneği çerçevesinde İstanbullularla buluşacak.

  Şenlikler kapsamında, Karagöz, Orta Oyunu, Meddah, Kukla gibi geleneksel Türk Tiyatrosu'nun örneklerinin yanı sıra, çeşitli konserler, kanto, sihirbazlık gösterileri ve tiyatro gösterileri ile çok özel Ramazan eğlenceleri İstanbullular'ı bekliyor.

  Ramazan Şenlikleri'nde sahne alacak bazı sanatçılar ve topluluklar şöyle: Zihni Göktay, Erol Günaydın-Rasim Öztekin, Mahşer-i Cümbüş, Hüsnü Şenlendirici, Muammer Ketencoğlu, Nurhan Damcıoğlu, Ahmet Özhan, Ünver Oral (Karagöz), Semaver Kumpanya, Sermet Erkin, Rauf Altıntak (Meddah), Kent Orkestrası (Türk Sanat Müziği Saz Heyeti), Kolektif istanbul-Selim Sesler, Ramazan Fasıl Heyeti.

  Ramazan Şenlikleri programı her akşam saat 21:00'de başlayacak.