Ramazan bayramında nereye gidilir

'Etüt Merkezi' forumunda EyLüL tarafından 20 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu


 1. Ramazan bayramında nereye gidilir


  Bu yılda (2011 ) bildiğimiz üzere Ramazan ayının yazın ortasına denk gelmesi nedeni ile doğal olarak ramazan bayramı da yine yaz aylarının sonuna denk gelmektedir. Ancak küresel ısınmanın ve mevsimlerdeki değişikliklerden dolayı artık eylül ve ekim aylarıda yaz aylarının aratmayacak sıcaklıklara ulaşınca özellikle ramazan’dan dolayı tatile çıkamayan tatilciler bu ayları oldukça iyi değerlendirmektedirler. Ağustos aynın başında başlayan Ramazan dönemi 29 Ağustos Pazartesiye de denk gelince hafta sonu ve bayram tatilinin birleşmesi ile ortaya 9 günlük bir tatil alanı çıkmaktadır. Özellikle senelik iznini ramazan sonrasına bırakan yada yazın ramazan ayından dolayı tatile çıkamayan serbest meslek sahiplerinin bir çoğu son iki senedir yaz tatilllerini ramazan bayramı döneminde değerlendirmektedirler. Hal böyle olunca ramazan dönemi inanılmaz yoğunlukların yaşandığı bir dönem olarak karşımıza çıkıyor. 2010 yılı ramazan bayramı döneminde ege ve Akdeniz kıyılarında bayram için otel bulmak neredeyse imkansızdı. Oda bulamamamızın bir diğer nedeni ise özellikle eylül ekim döneminin Alman turistlerin yoğun olarak ege ve akdeniz kıyılarını tercih ettikleri bir ay diyebiliriz. onbinlerce Alman turist bu aylarda ülkemize tatil yapmaya gelmektedirler.

  Peki Yurtdışı nasıl, Bayram periyodu uzun olunca tatilini yurt içinde geçirmek istemeyen pek çok tatilci, Yurtdışı Bayram Turları ile yurtdışında tatil yapmaktadırlar. netice itibari ile yurtdışı seyehatlerinin ulaşım aracı uçak olunca uçaklardaki sınırlı sayıda yerlerin dolması da bir o kadar erken olabilmektedir. Bizim tavsiyemiz bayram turları için Yurtdışı Turlar ve Kıbrıs Otelleri tercih edecek olanlar erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmayın.. Geçen sene yurtdışına çıkmak isteyen binlerce tatilcinin rezervasyonları son dakikaya bırakması nedeni ile ne yurtdışında ne yurtiçinde seyehat edemediğini çok iyi biliyoruz. Bu yıl benim yurtdışı turları için favorim Zanzibar turu ile birlikte Kenya Safari ve iskoçya turudur.

  Yurtiçi turlar ise bir başka alternatif. daha ekonomik ve gezinti şeklinde tatil yapmak isteyenler ise bu fırsatı yurtiçi bayram turları ile değerlendirebilirler. Yurtiçi Turlarda ise Favorilerim havaların sıcak olması nedeni ile Likya Bayram turu ve Ege Akdeniz bayram turudur.

  Sözün kısası bayram döneminde bir yerlere gitmek isteyenler Haziran ayı bitmeden Tatil ve Gezi Rezervasyonlarını gerçekleştirsinler yoksa çok geç olabilir.. Alıntıdır
   


Similar Threads: Ramazan bayramında
Forum Başlık Tarih
Etüt Merkezi Ramazan ayında ölmek hakkında bilgi verir misiniz? 28 Temmuz 2011
Etüt Merkezi Şafii mezhebine göre Ramazan orucuna niyet farz mıdır? 28 Temmuz 2011
Etüt Merkezi kurban bayramında hava nasıl olur 13 Kasım 2010