Ramazan Bayramında Edilecek Dualar

'Sorularla İslamiyet' forumunda Merve tarafından 23 Tem 2012 tarihinde açılan konu

 1. Ramazan Bayramında Edilecek Dua

  Ramazan Bayramında Edilen Dua


  Ya İlahi,

  Bu bayram sabahı rahmetin sağnak sağnak yağdığı bu sabah senin kapına, boyun bükerek, duayı müminin en samimi ibadeti bilerek, sığınılacak tek kapının “Senin kapın olduğunu bilerek geldik Ya rabbi!

  Yalnız sana inanıyor ve yalnız senden yardım diliyoruz! Sen “SEMİsin, duamızı işitensin! Sen “BASİRsin, bizleri gören ve gözetensin!

  Kapına geldik bu Bu bayram sabahı beytullahı dolduran müminlerle birlikte el açtık, dualarımızın kabulu için vesile kıldık, Bu aciz ellerimizi kudretinle tut boş çevirme Ya Rabbi!

  Ya Rabbi; Bu bayram sabahında Kâbede, tavafta olup, gönlü seninle olanların, Mültezemde yaşlı gözlerle sana sığınanların, Ravzada Yeşil Kubbe önünde rasulunun huzurunda sana el açanların dualarına kat dualarımızı! Ve kabul eyle Yarabbi!

  Ey Âlemlerin Sultanı ve her şeyin sahibi olan Allahım;

  Sen koru bizleri. Varlığın şerrinden, azdırmasından sana sığınırız. Bizleri verdiğin dünya nimetlerini senin yolunda harcamaktan zevk alan kullarından eyle Ya Rabbi!

  “Yediğinin, giydiğinin ve elinle verdiğinin sahibisin, gerisi mirasçınındır diyen H.z Muhammed Mustafa (s.a.v.)in yolunun yolcularından olmayı nasib eyle Ya Rabbi

  Amin.

  alıntı