Ramazan Bayramında Beslenme Önerileri

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 5 Ağu 2013 tarihinde açılan konu

 1. Ramazan Bayramında Beslenmeye Dikkat  [IMGALT=https://forumdas.net/upl/uploads/ramazan-bayraminda-beslenme-90610.jpg]ramazan-bayraminda-beslenme-90610[/IMGALT]

  Ramazan ayında farklı beslenmeye alışan vücudumuz Ramazan Bayramında birden bire aşırı bir şekilde yenmesi ve düzenin bozulması nedneiyle oldukça etkilenir kilo alımının yanısıra büyük sıkıntılar yaşatabilir sizlere Ramazan bayramında düzensiz ve sağlıksız beslenmek.Bu nedenle Ramazan bayramın'da beslenmemize oldukça dikkat etmemiz gereklidir.

  Bayramda vede normal öğünlerde yiyecekleri mümkün olduğu kadar yavaş yemeli ve çok iyi çiğnemeliyiz. Bayramda da normal zamanlarda olması gerektiği gibi azar azar ve sık sık beslenilmeli ve öğünlerde tüketilen besinlerin miktarı ve kalorisi normal zamandakine benzer olmasına dikkat etmeliyiz.

  Özellikle Bayram ziyaretlerinde her gittiğiniz yerde ikram edilen tatlı ve yemeklerden azda olsa yemeniz midenizde sorun teşkil edebilir.Yavaşlayan metabolizmamızı birden bire hızlandırmak çok sağlıksızdır bu nedenle vücudumuzu yavaş yavaş alıştırmak gerekiyor Ramazan sonrası beslenmeye.Bayramda artan kahve ve çay tüketimi aşırı miktarlarda alındığında uykusuzluk, mide problemleri ve kalp ritim bozukluklarına neden olabilir. Bu tür kafeinli içeceklerin tüketim miktarlarına da dikkat edilmesi gerekiyor.Yemekleri birden bire çok fazla yememiz gerekiyor azar azar alıştırca alıştıra yemek yemeye özen göstermeliyiz.
   
Yükleniyor...