Ramazan Ayında Okunacak En Güzel Dualar

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 20 Tem 2013 tarihinde açılan konu

 1. Ramazan Ayında Okunacak En Güzel Dua  11 Ayın Sultanı diye bilinen Ramazan ayı rahmet ve bereketin sağanak sağanak yağdığı içerisinde Mübarek Kadir gecesinin bulunduğu en kıymetli aylardan birtanesidir.Ramazan ayı bizlere oruç tutarak nefislerimizi terbiye etmeyi öğretir açın yoksulun fakirin halinden anlamamızı sağlar.Ramazan ayı 1000 aydan daha faziletli bir aydır.

  Ramazan ayında yapılan tüm dualar çok faziletlidir bu mübarek ayda yapılan tüm dualar kabul olur Allahın izniyle.

  Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa s.a.v tarafından bütün ramazan ayı boyunca okunmuştur.Ramazan ayında bu duayı okumanız tavsiye edilmektedir.

  Allahım kabir ehlini sevindir. Allahım, bütün fakirleri zenginleştir. Allahım, bütün açları doyur, Allahım bütün çıplakları giyindir. Allahım, sıkıntısı olanların sıkıntısını gider. Allahım, bütün garipleri -vatanlarına- geri döndür. Allahım, bütün esirleri -esirlikten- kurtar. Allahım, Müslümanların bozulan durumlarını, fasit olan işlerini ıslah eyle. Allahım, bütün hastalara şifa ver. Allahım, bizim fakirliğimizi kendi zenginliğinle engelle. Allahım, bizim kötü halimizi kendi iyi haline dönüştür. Allahım, borcumuzu eda et, fakirlik ve ihtiyacımızı gider; muhakkak senin herşeye gücün yeter.

  Amin