Ramazan Ayı Sözleri

'Güzel Sözler' forumunda Yasemin tarafından 28 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu


 1. Ramazan Ayı İle İlgili Sözler  Aşağıda Ramazan Ayı ile ilgili birbirinden anlamlı ve güzel sözler bulabilirsiniz.Ramazan ayının önemini ve değerini vurgulayan sözlerden bazıları sizler için sayfamızda yer alacak.Ramazan Sözleri sizlerle...

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/ramazan-sozleri-23793.jpg]ramazan-sozleri-23793[/IMGALT]

  Allah Ramazanın her gecesi iftar zamanında bir milyon kişiyi Cehennemden azad eder. Cumanın her saatinde de, hepsi cehennemlik olan yine bir milyon kişiyi Cehennemden azad eder. Hz. Ibni Abbas

  Ramazanda Allahı zikreden mağfiret olunur. Ve o ayda Allahtan dilekte bulunan kimse de mahrum edilmez. Hz. Cabir (r.a.)

  Size mübarek Ramazan ayı geldi. Niyetinizi takdim edin ve nafakanızı da geniş edin. (İbadet ve oruç için) Hz. Ibni Mesud

  Ramazan demeyin. Zira Ramazan Aziz ve Celil olan Allahın isimlerinden bir isimdir. Lakin Ramazan ayı deyin. Hz. Ebu Hureyre (r.a.)

  Bir kimse Ramazan da inanarak ve sevabını umarak Kiyamul-leyl (teravih namazı) kılsa geçmiş günahı mağfiret olur. Hz. Ebu Hureyre (r.a.)

  Dört geceyi ihya edene Cennet vacip olur: Arifeden bir evvelki (terviye) gecesi, arife gecesi, kurban bayramı gecesi, Ramazan bayramı gecesi. Hz. Muaz (r.a.)

  Bir kimse Ramazan orucunu tutar ve ona ilaveten Sevvalden altı gün tutarsa, bütün seneyi oruç tutmuş gibi olur. Hz. Ebu Eyyub (r.a.)

  Bir kimse Ramazan orucunu inanarak ve sevabını umarak tutarsa, geçmiş günahları mağfiret olur. Hz. Ebu Hureyre (r.a.)

  Bir kimse hac ve umre etse de ayni sene içinde ölse, Cennete girer. Kim Ramazan orucunu tutsa sonra ölse Cennete girer. Hz. Ebu Said (r.a.)