Rakion oyunu Karakterler ve Özellikleri

'Oyun Bölümü' forumunda Sitem tarafından 14 Tem 2011 tarihinde açılan konu

 1. Rakion Karakterler ve Özellikleri


  KILIÇLI ASKER

  Giriş

  Kılıçlı asker savaşın merkezidir ve yakın dövüşte en kuvvvetli karakterdir. Eğer bilenmiş bir kılıç sallıyorsa ve sapasağlam bir zırhı varsa hiçbir rakip b askerin zayıf yönünü bulamaz. Oyunda iki tip Kılıçlı Asker vardır. Birincisi yeteneklerini artırmak için tecrübe kazanan, ikincisi ise Hücre Puanlarını yaratıklar ile beraber kullanandır. Her ikisi de savaş alanında lider olacak kadar cesur yüreklidirler.

  Özellikler

  Kılıçlı Asker savunma ve saldırı istatistiksel puanları göz alındığında iyi bir dengededir. Eğer rakibin hareketlerini iyi okuyabilirseniz bir savaşı kolaylıkla Kılıçlı Asker ile yönetebilirsiniz. Standard tip bir karakter olan bu asker, oyuna yeni başlayanlar için idealdir. Zayıf noktaları ise uzun menzilde zayıf olması ve havadan gelen yaratık saldırılarına karşı savunmasız olması olarak özetlenebilir.

  OKÇU

  Giriş

  "Lütfen bana o savunmasız boynunu gösterme. Orası benim en sevdiğim saldırı yeridir."

  Eski zamanlarda, okçular grup oluşturup uzun menzil saldırıları yaparlardı. Ama canavarlar çoğaldıkça, yaklaşma saldırıları yapmayı öğrendiler. Malzemeleri hafif olduğundan üstlerinde ayrıca orta boy bir kılıç vardır.

  Özellikler

  Okçular bayandır ve silah olarak ok kullanır. Uzun menzil saldırılarında görev alır ancak yakın dövüş zamanlarında da kullanılabilir. Uzun menzilde çok iyidir, hava saldırılarına karşı sapasağlamdır ve takımını arkadan çok iyi korur. Ama grup halinde yaklaşan saldırganlara karşı biraz zayıftır. Bazı okçular kılıçlı askerlerden daha güçlüdür.

  DEMİR USTASI

  Giriş

  Demir ustaları hücre kavramının kıtaya ulaşmasından sonra zırh ve silah yapımını bıraktı. Şu anda ellerine hücre geçtiği zaman onu düzgünleştirmeye çalışıyorlar. Biraz yavaş ve ağırdırlar ama oyundaki en güçlü klasman askerlerdir. Demir Ustaları yaratık öldürmede ve hücre toplamada tecrübeidirler, bu yüzden etrafta gezen yaratıklardan pek korkmazlar.

  Özellikler

  Demir Ustası iyi karakterli, güçlü ve kuvveti bir karakterdir. Bu klasman askerler toplu ve yakın saldırıda çok etkilidirler ve en iyi verimi yakın dövüşte alırsınız. Çekiç saldırısı fazladan gecikme süresi alır ama düşmana muazzam ölçüde zarar verir. O tam anlamıyla bir yaratık katilidir.

  BÜYÜCÜ

  Giriş

  Büyücüler, hücreler kıtaya ulaştıktan sonra dünyanın büyücüler için çırpınmak zorunda kaldıkları bir yer olduğunu düşünür oldular. Bazı Yaratık ve Savaşçılar kullanımı kolay olmasından dolayı hücreleri büyü yerine kullanmaya başladılar. Büyücüler hücrelere karşı savaşan büyüler icat etmeye başladılar. Artık büyücülerin görevi takımlarına arkadan destek olmaya başladı. Düşmana zarar vermekten daha çok kendilerini korumada daha başarılılar. Kimi zamanlarda düşmanınızı zayıflatabilir veya yaratığınızı güçlendirebilirler.

  Özellikler

  Bir Büyücünün yalnız başına savaşması imkansızdır. Ama diğer karakterler ile bir takım halinde oynarlarken, savaş alanında büyük etkiye sebep olurlar. Arkadaşlarını iyileştirme güçleri vardır, ve uzun menzilli büyü saldırıları takıma yarar sağlayabilir.

  NİNJA

  Giriş

  "Yoluma çıkan herşeyin üstesinden hız gelir"
  Ninja kadın bir suikastçidir. Düşmana hızlıca ve sessizce yaklaşır. Hücre'nin sihirini keşfetmek için kıtaya yollanmış bir karakterdir.
  Özellikler

  Ninja oyundaki en hızlı karakterdir. En yükseğe zıplayabilir ve silahını çok hızlı değiştirebilir. Ama gücünün zayıflığı düşman zırhını kırmada ona yardımcı değildir. Bir hançer fırlatırken Radar'da gözükmez..
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 14 Oca 2014