Quaresma'nın Tepesi Attı!

'Spor Gündemi' forumunda zamaneanne tarafından 12 Ekim 2012 tarihinde açılan konu


 1. Sezon başından beri Beşiktaşta krizin tek bir adı var: Quaresma...

  Başarılı futbolcu aslında futbol hayatı boyunca krizlerin adamı olmuş bir isim. Beşiktaşta da bu geleneğini sürdüren oyuncu Beşiktaşın yaşadığı mali krizden dolayı ücretinde indirime gidilmesi teklifini kabul etmemesiyle spor gündeminin en tepesine oturmuştu.

  Sezon başında patlayan bu kriz Quaresma'nın kadro dışı bırakılması ve antrenmanlara çıkmamasıyla daha da çoğaldı. Geçtiğimiz hafta krizde yeni bir adım atıldı. Yönetimden yapılan açıklamaya göre Quaresma inrimi kabul etmiş ve kriz çözülmüştü. Aradan daha bir gün bile geçmeden Fikret rman yeni bir açıklama yaptı. Açıklamasında Quaresmanın ücretinde bir indirimi kabul etmediğini belirten Orman;

  "“Önce 3 milyon Euro’ya ‘evet’ diyor, sonra 3 milyon 750 bin Euro istiyor. Bu işler çocuk oyuncağı değil” diyerek oyuncuya sitem etti.

  Ülkesine giden Quaresma ise bu cümleye çok sert bir yanıt verdi. Ülkesinde verdiği bir röportajda Quaresma şunları söyledi:

  " “Daha 1 hafta önce indirim yaptım. Kadro dışısın dediniz, dışladınız, yaklaşımıma soğuk baktınız. Söylendiği gibi bu işler çocuk oyuncağı değil. Sözleşmem belli. Eğer A takımla çalışmama izin verirseniz, sorumluluklarımı yerine getirmeye hazırım”

  Bu sözlerden sonra hala kimin haklı olduğu bilinmiyor. Umarız bu düğüm bir an evvel çözülür ve sadece futbol konuşacağımız günlere geri döneriz....

  [​IMG]