Pürüzsüz Bir Cilt için 5 Tavsiye

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 30 Aralık 2011 tarihinde açılan konu


 1. Pürüzsüz Bir Cilt İçin 5 Öneri
  Pürüzsüz bir cilt için 5 pratik öneri

  Sevgili hanımlar kim istemezki pürüssüz bir cilde sahip olmayı peki pürüssüz cilt için 5 tavsiyeye ne dersiniz buyrun..
  Parlak ve Pürüzsüz Cilt için gerekli 5 tavsiye...Elbette her zaman ki gibi bunlara uyum sağlamak ve uygulamak sizlerin tercihi olacaktır. Gelin birlikte göz atalım bu detaylara..Pürüzsüz Bir Cilt için 5 Tavsiye

  Sebze ve Meyve Tüketimi

  Cildinizin kurumaması için günlük su tüketiminiz yine de yetersiz geliyorsa, Sebze ve Meyve sularının faydalarından uzak kalmış olduğunuzu göstermektedir. Lakin hücrelerin yenilenmesini hızlandırmak için saf suyun çok büyük bir önem arz etmediğini unutmayınız.

  Çiğ Gıda Tüketiminin Faydaları


  Çiğ sebze ağırlıklı beslenme programlarının uygulanmasının vücudun ihtiyacı olduğu minerallere erişmesini ve antioksidan etki ile kan dolaşımının temizlenerek atıklardan kurtulmanızı hızlandıracaktır. Elbette temiz kan ışıl ışıl bir cilt demektir.

  Sebze ve Meyve Tercihi

  Mevsimine göre Sebze ve Meyve tüketimi ile Seralarda ilaçlamaya maruz kalan gıdalardan uzak durabilirsin. Örneğin kış mevsiminde Domates yetiştirilmesi doğal ortamda imkânsızdır. Bu yüzden yaz mevsiminde tüketilmesi en uygun zamandır.

  Ölü Derilerden Kurtulun ve Bedeninizin Nefes Almasını Sağlayın

  Yüz fırçası olarak bilinen bakım ürünü edinerek gece bakımınız esnasında yüzünüzü tahriş etmeyecek şekilde Peeling uygulayın. Böylelikle ölü derileri temizlerken oluşabilecek yağ birikimlerinin de parçalanmasını sağlarsınız.

  Saat 19:00dan sonra yemek yemeyin


  Gece atıştırmaları vs. gibi bahaneler ile tüketilen her gıda bedeninize zarar verecektir. Çünkü günün sonuna gelindiğinde performansı azalan bedeninizin tükettiklerinizi öğütmesi pek mümkün olmadığından genellikle yüzünüzde sivilcelenme, akne oluşumu gibi sonuçlar doğurabileceğini bilmelisiniz.

  [​IMG]