Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır Resimli

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 5 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu


 1. Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır


  Profesyonel Makyaj nedir kısaca hemen belirtelim profesyonel makyaj malzemeleri ile uzman bir makyöz tarafından yapılır. Makyaj Tekniklerini doğru kullanarak kişiyi olduğundan daha fresh ve güzel gösterme tekniğidir.Günlük yapılan makyajdan ziyade daha ağır ve uğraş isteyen bir sanattır makyaj.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/makyaj-95083.jpg]makyaj-95083[/IMGALT]

  Cildinize uygun olmayan renkte ve kalınlıkta fondöten kullanmayın. Günlük kullanım için ince fondötenler tercih edin. Fondöteni sürdüğünüzde yüzünüzle boynunuz arasında renk farkı olmamalı. Daha dolgun dudaklar için yapmanız gereken, dudağınızı dudak çizginizin biraz daha dışından çizmeniz ve dolgunlaştırıcı özelliği olan sıvı rujlar tercih etmeniz.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/makyaj-41299.jpg]makyaj-41299[/IMGALT]

  Burnunuzun daha kalkık görünmesi için yine hafif kahve tonlarında bir far alarak fırça yardımıyla burnunuzun uç kısmına sürün.Gözlerinizin düşük olmasından şikayetçiyseniz, rimelinizi sadece kirpiklerinizin yarısına sürün. Kahve veya siyah tonlarda bir göz kalemi ile göz kapağınız içine yarım şekilde uygulayın.Rimel sürmeden önce mutlaka kirpik kıvırıcı kullanın hem daha düzgün hem de daha dolgun kirpikler elde edeceksiniz.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/makyaj-84758.jpg]makyaj-84758[/IMGALT]

  Likit fondötenleri mutlaka fırçayla uygulayın.İlk önce yanaklardan uygulamaya başlayın ve en son fırçada kalan fondöteni T bölgesine uygulayın daha ince ve doğal görünecektir.Fondöteninizin üzerine transparan pudra kullanırsanız daha kalıcı olacaktır. Gün içinde terlemelerden meydana gelecek yağlı ve parlak görüntüyü böylelikle yok edebilirsiniz.