Prey Oyunu Görev Çözümleri...

'Oyun Bölümü' forumunda ßyFeaR tarafından 22 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu


 1. Prey - Tam çözüm

  Last Call

  Aynadaki yüzleşmenizden sonra koridorda sağa doğru ilerleyin ve köşedeki soğutucunun düğmesine basarak kapatın. Koridorda devam edin ve büyükbabanız ile özel güçleriniz hakkındaki tartışmanızın bitmesini bekleyin. Ardından bara girin. Biraz içerideki müşterilerin sohbetini dinleyecek ve ardından kız arkadaşımızla mini sohbet gerçekleştireceğiz. Bize ilk silahımız olan İngiliz anahtarı'nı verecek ve biraz sonra tipik bar kavgalarından birini yaşayacağız. İki serseriyi de yere serip başınızı derde soktuğunuzu düşündüğümüzde asıl derdin ne olduğunu izleyecek ve uzaylılar tarafından kaçırılacağız.

  Escape Velocity

  Kaçırılışımızı sergileyen etkileyici ara videonun ardından kontrolü tekrar ele alıyoruz. Yoldan devam edin ve iğrenç kapıdan geçtikten sonra ilk düşmanınızı öldürün. Sağ taraftaki kapının önündeki düğmeye basıp içeri girin. Yumurtadan çıkan düşmanları öldürdükten sonra yarı açık kapıdan girip ilk ışınlanma platformunu bulun. Platformun arka kısmına geçince başka bir ortama ışınlandığımızı göreceksiniz. Sağdaki kapıdan devam edin tavanda yürüyen insanları görüp şaşırın. Yol ikiye ayrılınca sağdan devam edin ve yerdeki mor düzeneklere gidince iyileştiğinizi fark edeceksiniz. Yine ışınlanma platformuna denk geliyoruz. Arkasına geçip yeni odaya giriş yapın. Çakmağınızı yakıp ilerleyin ve üç yaratığı da öldürdükten sonra insanlara yapılan eziyetlere şahit olun. Sağdan devam edin. İlerleyince büyükbabamızı ve Jen'i göreceğiz. Soldan devam edip kapıdan geçin. Büyükbabanızın ölümüne şahit olduktan sonra gizemli yardımcımız bize bir geçit açacak. Geçitten devam edin.

  Downward Spiral

  Sağ taraftaki yaratık bizi iyileştiriyor. Eğer sol taraftaki düğmeye basarsanız itlaf makinesini yeniden çalıştırıyorsunuz. Yukarı çıkınca sağa dönün ve ilk gerçek düşmanınızı alt edip ilk ateşli silahınızı alın. İlerleyin diğer düşmanı da öldürdükten sonra geçitten geçip sağlık paketini alabilirsiniz. Sağ taraftaki düğmeye basıp enerji kalkanını etkisiz kılıp içeri girin. Soldan yedek mermileri alıp aşağı atlayın. Yukarıdan bir yumurta düşecek. Bu yumurtayı ittirerek aşağıdaki kısma ulaştırın. Biraz uzaklaşıp ateş edin ve patlatın. Delikten aşağı atlayın ve garip hissedin. Devam edince iki düşmanı öldürün ve sağdan yolunuza koyulun. İçeri girince kapıyı yumruklayan bir vatandaş göreceksiniz. Soldaki düğmeye basıp yedek kurşun alın ve geri çıkın. Aşağı atlayınca yer çekimine karşı koyan platforma ulaşıp yukarı çıkın. Düşmanları alt ettikten sonra platformdan yürüyün. Burada zıplarsanız yere düşüyorsunuz bu nedenle dikkat edin. Tavanda gidiyorken sağdaki iki yaratığı kolayca öldürebilirsiniz. Devam edince bir ışınlanma kutusu devrilecek içinden çıkan yaratığı öldürüp içine girin. Sağdaki camekâna bakın içindeki taşın üzerinde birazdan koşturacağız.
  Soldaki kutunun içine girin ve kendinizi taşın üzerinde küçülmüş olarak bulun. Düşmanları öldürüp yolu takip edince yeni bir odaya ulaşacağız. Biraz ilerleyin bolca küfür edin ve duvardaki zehir püskürten üç bölmeyi de yok edin. Şimdi ışınlanma kısmından yeni platforma geçebilirsiniz. Yukarı sağda zehir püskürten bir tane daha var onu da yok edip ilerideki mermileri alarak portaldan geçin. Sağlı sollu zehir püskürtenlere dikkat edip sona ulaşın. Jen'i görüp yaratığı öldürün. Soldan devam edin düşmanı alt ettikten sonra soldaki kapıdan geçin. Sağdan mermi alın ve kapıdan geçin. Dinozor benzeri iki yaratığı öldürüp askeri de hakladıktan sonra kapıdan geçin ve soldan mermi alın. Sağda ağlamakta olan adamı boş verip kapıdan geçin. Merdivenden çıkıp düğmeye bastığınızda afallayın. Sağ taraftaki platform sayesinde tavanda yürüyün ve iki düşmanı öldürün. Devam ederken yere düşeceksiniz. Yumurtaları patlatarak zombileri kolayca öldürebilirsiniz. Kapıyı açmak için köşedeki odadan bir yumurtayı sürükleyin ve kapının önünde bırakıp patlatın. İçeri girince düşmanı alt edin. Güvenli olduğunu düşünmediğiniz platformda ilerleyin. Biraz sonra aşağı düşecek ve öleceksiniz.
  Rites of Passage

  Her nasıl olduysa ölmedik. Demek ki büyükbabamız haklıymış. Myst oyununu anımsatan dağlık bir mekândayız. Kuşu takip edin ve büyükbabanızın hayaleti ile sohbete koyulun. Konuşmanız bitince kapıdan geçin ve yolu takip edin. Sonunda bir test ile karşı karşıya kalacaksınız. Ruhunuzu bedeninizden ayırıp hareket edebiliyorsunuz. Karşıdaki platforma dokunun ve vücudunuza geri dönün. Yoldan devam edince ruh silahınız olan okunuzu edineceksiniz.

  Second Chances

  Kendimizi düştüğümüz noktada buluyoruz. Zombileri öldürüp yumurtayı aşağıdaki deliğe sürükleyin ve patlatıp aşağı atlayın. İştah açıcı (!) koridorda ilerleyip koruma kalkanının olduğu yere ulaşın. Yerdeki sembole dikkat edin. Oyunun bu noktasından itibaren nerede bu yıldız işaretini görürseniz ruh mod'una geçmeniz öğütleniyor. Şimdi ruh mod'una geçip karşıya yürüyün ve yaratıkları öldürün. Yukarıdaki platforma sadece ruh mod'unda iken ulaşabileceğiniz bir doku var. Yukarıdan mermi alıp kalkanın olduğu yere dönün ve düğmeye basıp kapanmasını sağlayın. Şimdi bedeninize geri dönüp soldaki kapıdan devam edin. Düşmanları öldürüp platforma çıkın ilerleyip yolun bittiği noktada durun. Ruh haline geçin yerdeki işaretleri izleyerek kontrol paneline ulaşın. Düğmeye basınca bedenimizin durduğu platform hareket edecek. Bedeninize geri dönün düşmanları öldürüp yola devam edin.

  Soldaki kontrol panelinden yeni silahınızı alın ve düşmanları öldürün. Şimdi soldaki kapıdan geçebilirsiniz. Yeni edindiğiniz silahı düzenli olarak karşıda gördüğünüz düzeneklerde şarj etmelisiniz. Aşağıdan devam edin sağda solda bulunan uzuvlara dikkat ederek koridorun sonuna ulaşın. Sağ taraftaki çocuk katliamını izleyin ve soldaki kapıdan devam edin. Duvardan dondurucu mermiyi alın ve merdivendeki yaratıkları öldürüp sağa gidin. Buradaki ışınlayıcılardan sağdakine girin. Aksi halde paradoks yaşıyorsunuz. İçeri girince yere düşeceğiz. Duvarlardaki yeşil düzeneklerden hangisi aktif olursa yer çekimi o noktada oluyor. Düzenekleri kullanarak ışınlanma portalının olduğu yerdeki düzeneği çalıştırın ve portaldan geçin. Düşmanları alt edip yukarı ulaşın. Yolun sonundan aşağı atlayın. Tavandaki yer çekimi düzeneğine ateş edip yepyeni bir koridora ulaşın. İlerleyin ve yolunuzu kapatan organik yapının yanında durup duvardaki düzeneğe ateş edin. Önce zehir püskürteni yok edin sonra devam edin. En köşede duruyorken düzeneğe ateş edip yer çekimini bir kez daha değiştirin. Uzuvlara dikkat edip soldaki düşmanları öldürün. Barın içindeki düzeneğe ateş edip yer çekimini düzeltin ve ruh mod'una geçip karşıdaki kurşunları alın. Vücudunuza dönüp aşağı inin. Gelen düşmanları öldürünce her yer portallarla dolacak mavi olana girip bölümü tamamlayın.

  Sacrifices

  Sağdaki zombileri öldürüp devam edin. Kapıdan geçince iki yaratığı da alt edin. En sondaki zombiyi öldürünce ekrandan şifreyi öğrenin ve geri dönün. İlk başladığınız yerdeki ekrana şifreyi (0634) girin ve yeni odaya ışınlanın. Okul otobüsünün yanına gelince ruh mod'una geçin ve karşıdaki düğmeye basın. Geçidi açmış olacağız ama vücudunuza dönüp ışınlanacakken tuzağa düşeceksiniz. Ruhların hepsini öldürünce her şey normale dönecek; geçitten girin. Yaratıkları öldürüp yolunuza devam edin. Yer çekimi platformuna ulaştığınızda düşmanları öldürün ve ortadaki ekrandan ikinci platformu aktif edip üzerine çıkın. Yine saldırıya uğrayacaksınız. Herkesi öldürünce platformdan gidin ve portaldan geçin. Yaratıkları öldürüp yumurtayı köşeye taşıyın patlatıp aşağı atlayın. İlerleyince yaratık elini alın ve ekranda kullanın. Yaratıkları öldürüp devam edin. Oyundaki ilk boss ile karşılaşacağız.

  Karşımızdaki makineli tüfeği olan ve ara sıra bomba atan bir yaratık. Kenarlardaki bölümlere saklanarak korunma alabilir ve güç toplayabiliriz. Bulunduğumuz arenanın duvarlarından iki tarafında da koruma kalkanı olan küçük odalar var. Eğer yaratık oraya ateş ederse kalkan ortadan kalkıyor. Küçük odanın içine girin ve köşesinde saklanın. Yaratık ateş etmek için silahını içeri sokacak. Hemen kalkanı devreye sokun ve kolunu kopartın. Artık silahı alıp kullanabiliriz. Yaratığın silahını alınca işler kolaylaşıyor. Saklanıp ateş eder ve bombaları isabetli kullanırsanız kolayca öldürebiliyorsunuz. Açılan portaldan gelen düşmanı öldürüp içeri girin. Mermileri alıp devam edin. İçeri girince düşmanlarla karşılaşacaksınız hepsini alt edin. Sol tarafta yaratık elini kullanıp kalkanı açın ve platformdan ilerleyin. Tekrar düşmanları öldürün ve yine eli kullanarak yeni kapıyı da açıp içeri girin. Sol taraftan mermi alın ve düşmanlarınızı ölü bulun. Koridorun sonuna kadar gidin. Büyük portala ulaşınca düşmanları öldürüp düğmeye basın. Mavi portaldan girmeden evvel içerideki yaratığın attıklarından korunun ardından içeri girin.
    2. Cevap: Prey Oyunu Görev Çözümleri...

  The Dark Harvest

  Can çekişen dostumuzu dinledikten sonra sağ taraftan gelen düşmanları öldürün ve o yoldan devam edin. Bu kısımda sürekli karşımıza düşman çıkacak biz de hepsini öldürerek ilerleyeceğiz. Sonunda yıkılmış bir balkona ulaşacaksınız. Aşağı inince uzun sürecek bir savaşa dâhil oluyoruz. Karşımıza en güçlü düşmanlar çıkacak. Arka kısımda yedek mermileri toplayabiliyoruz. Herkesi öldürdükten sonra Jen kaçırılacak biz de peşinden mavi portala gireceğiz.

  Following Her

  Koridoru takip edin ve Jen'in uzay macerasına şahit olun. Devam edince sağ taraftan mermi alın ve yer çekimi platformunu aktif edip üzerinden yürüyün. Aşağı düşünce karşıdaki kapıdan mermileri alın ve yan taraftan devam edin. Portaldan geçip kapıdan da ilerleyince epeyce düşman öldüreceğiz. Odanın ilerisindeki kapıdan geçip devam edin. Koruma kalkanının ardına ruh olarak geçin ve birinci kat düğmesine basın. Az sonra yan tarafımızda platform oluşacak üstüne çıkın ve ruh haline dönüp bu sefer ikinci kat düğmesine basın. Yukarı çıkınca kapıdan içeri girin. Düşmanları alt edip ruh haline geçin ve sağ tarafta dolaşıp lazerleri etkisiz hale getirin. Kapıdan devam edin. İçeri girdiğimizde yeni düşmanlarımızla karşılaşacağız.

  Cesetlerden ilkine gittiğimizde oyundaki son silahımızı da almış olacağız. Tüm düşmanları öldürdükten sonra ilk girdiğimiz kapının yanındaki yer çekimi platformunu kullanarak yukarı çıkın. Sağ taraftan ilerleyin ve düşmanları öldürün. Karşınıza duvar çıktığında tavandaki düzeneğe ateş edip yer çekimini değiştirin ve koridorun sonuna kadar gidin. Yaratık elini kullanıp kapıdan geçin. Enerji yüklemesi yapan devasa makinenin önünden geçin ve kırılan camdan içeri girin. Yaratığı öldürüp paneli kullanarak diğer makineyi çalıştırın. Yine makinenin önünden geçin ve yolun sonundaki paneli kullanın. Şimdi makinenin önündeki platformda durmalı ve tam zamanlama ile karşıya atlamalıyız. Karşıya ulaşınca lazer ünitesinin içinden doğru zamanlamayla geçmeliyiz. Başarıyla makinenin içinden çıkınca yolu takip edin. Yolun sonunda ruh mod'una geçip köprüden karşıya ulaşın mermileri toplayın ve yolun sonundaki paneli kullanın. Bedeninize geri dönüp açılan yoldan gidin. Düşmanları alt ettikten sonra karşıya gidin ve yumurtayı kapıya götürüp patlatın. İçerideki yaratıkları öldürüp devam edin ve mavi portaldan geçin.

  The Complex

  Soldaki kapıda yaratık elini kullanın ve içeri girince düşmanları öldürün. Dümdüz gidin ve boruların üstüne atlayıp balkonun altından yürüyün. Sola gidip sağdaki kapıdan içeri girin. Sağ taraftan mermi alıp geri dönün. Düşmanları öldürüp yer çekimi platformundan ilerleyin. Yolun sonuna gelince ruh mod'una geçin ve lazerleri kapatın bedeninize dönüp aşağı inin. Düşmanları öldürerek ilerleyin ve sonunda dev boyuttaki balkona ulaşın. Soldan devam edin. Düşmanları öldürerek yolun sonuna ulaşın aşağı inince koruma kalkanının üstünde durun. Karşıda bir küp oluşturulacak ve ardından onun içinde bulacağız kendimizi.

  Biraz karışık ama anlaşıldığında çözümü basit olan bir bulmaca burası. Amacımız küpün boş olan kısımlarından enerji geçişini sağlamak. Duvarlardaki düzeneklere ateş ederek yer çekimini değiştirmeli ve enerjinin doğru yolu izleyerek tüm boşlukları doldurmasını sağlamalıyız. İşimiz tamamlanınca yer çekimi platformundan devam edeceğiz. Karşınıza çıkan düşmanları yok ederek platform boyunca ilerleyin. Aşağı inice daha evvel geçtiğimiz boruları kullanarak sol tarafa gidin ve enerji süzmesinin içine girin. Düşmanlarla dolu bir yere varacağız. Herkesi öldürün ve açılan portaldan içeri girin. Buradaki düzenek çok kısa süre içinde çalışıyor. Bu nedenle önce yan tarafta platformun köşesinde durun ve ruhunuzla gidip düzeneği çalıştırın. Bedeninize geri dönüp karşıya geçin düşmanları öldürün ve kapıdan ilerleyin. Ulaştığınız odada ruh mod'una geçip karşıdaki panelden yer çekimini değiştirin ve karşıya geçin. İki kutuyu da duvardaki boşluğa doğru itin ve yukarı ulaşınca ilerden mermileri alıp sola gidin.

  Ulaştığınız yer tam bir labirent. Karşıda kendinizi görürseniz hemen diğer yoldan gidin ve karşınıza çıkan düşmanları öldürün. Labirentten çıkınca düşmanları öldürün ve sağa gidin. Yine düşmanları öldürün ve duvardaki düzenekten yer çekimini değiştirin. Yan taraftaki duvarda aşağı doğru giden düzeneklerden birine atlayın ve en aşağı gidin. Yer çekimi platformunu takip edip portaldan geçin. Düşmanları yok ettikten sonra yumurtayı yol boyunca itin ve patlatın. Diğer tarafa ulaşıp aşağı inin ve yer çekimini değiştirin. İleride gördüğünüz portaldan geçin. Araca binince göktaşlarına dikkat ederek en yukarı çıkın. Düşmanları da öldürüp yukarıdan iniş yapın ve kapıdan geçip mavi portala ulaşın.

  Ascent

  Ruh mod'una geçip karşıdaki panelden lazerleri kapatın. Bedeninize dönüp kapıdan geçin ve düşmanları öldürün. Karşıdaki kapıya ulaşıp yandaki panelde yaratık elini kullanın. İçeri girince sağdan mermileri alın ve sola devam edin. Soldaki paneli kullanıp kapıdan girin içeride Keeper'ın zırvalarını dinleyip dışarı çıkın düşmanları öldürün ve araca binin. Ortadaki yeşil çemberin içinden geçince otomatik pilot ile yukarı çıkacağız. Sonunda araç duracak. Hemen yan tarafta iniş yapın ve zombinin olduğu kontrol paneline gidin. Koruma ateşi yapılan yerden üst kapıyı açın ve araca yeniden binin. Mayınlara ve tuzaklara dikkat edip en yukarı ulaşın. Düşmanları öldürün ve mavi cisimleri aşağı atıp açıklıktan içeri girin. İçerideki düşmanları öldürüp kapalı kapının önünde iniş yapın ve arka taraftan paneli kullanıp kapıyı açın. Araçla dışarı çıkın. Düşmanları öldürüp gezegenin üstüne iniş yapın.

  Kablo boyunca gidin ve yol sonundaki paneli kullanın. Şimdi araca geri dönün gezegenin sağ tarafında kalan platforma gidip iniş yapın. Duvardaki paneli kullanın yan tarafa aracınız ile girin ve otomatik pilota bağlanın. Otomatik pilottan çıkınca platform önünde iniş yapın tüm düşmanları öldürün ve paneli kullanıp yine araca binin. Yan taraftaki yeşil çembere girip otomatik pilota bağlanın. Yukarı çıkıp düşmanları alt ettikten sonra iniş yapın. Portaldan geçip mermi alın ve sol tarafa devam edin. Kırık köprüye geldiğinizde tavandaki düzeneğe ateş edin ve karşıya geçince bir kez daha yer çekimini değiştirin. Büyük gaz sızıntısının önünde ruh mod'una geçin ve içeri girin. Panelden enerjiyi kapatıp vücudunuza geri dönün ve içeri girin. Düşmanları alt edip kapıdan geçin. Sağdan mermileri alıp kapıdan geçin ve lazerin altından geçip sol taraftan ilerleyin. Robotları öldürüp enerji yüklemesi yapan jeneratörleri patlatın. Işıklar sönünce geldiğiniz yollardan geri dönün ve eskiden koruma kalkanı olan yerden devam edin. Yaratıkları öldürüp tavandaki düzeneği çalıştırın ve yer çekimini değiştirin. Mavi portaldan geçin.

  Center of Gravitiy

  Düşmanları öldürerek düz devam edin. Koruma kalkanına ulaştığınızda ruh mod'una geçip ilerleyin. Kalkanı etkisiz kılıp vücudunuza geri dönün. Devam edin ve tüm düşmanları öldürüp paneli kullanın. Böylece karşıdaki asansör yukarı çıkacak. Şimdi portaldan geçin. Sağ tarafta en köşede duran asansörün üstünde bekleyin ve ruh mod'una geçin. Ruhani köprüden geçip paneli kullanın ve portaldan az evvelki kontrol paneline ulaşın. Paneli kullanınca bedenimizi alt kata taşıyacağız. Vücudunuza geri dönüp ışınlanma platformundan geçin. Sağ taraftan ruh halinde geçip mermileri alabilirsiniz. Bedeninize dönüp sol köşedeki delikten aşağı atlayın. Bulunduğunuz yerden dışarı çıkmayın ve ruh haline geçin. Tavandaki düzeneğe ateş edip yer çekimini değiştirin. Şimdi bedeninize dönün ve aşağıdaki alevlere dikkat ederek aşağı atlayın. Köprünün tam altında durun ve yer çekimini yine değiştirin. Köprünün üstüne çıkmış olduk. Mermileri alın kapıdan geçin. Kapıya geri döndüğünüzde bambaşka bir yerde bulacaksınız kendinizi.

  Sağ taraftan devam edin düşmanları öldürün ve köprünün sonuna geldiğinizde ruh haline geçip karşıya ulaşın. Paneli kullanıp yer çekimi platformunu aktive edin. Bedeninize geçince geri dönün ve bu sefer kapının sol tarafındaki kısma gidin. Yer çekimi platformunun başlangıcını göreceksiniz. Platformdan yürüyün düşmanları öldürün ve yolun sonunda araca binin. Havalanır havalanmaz yukarıdaki iki enerji süzmesine ateş edin. Yukarı doğru kulanın ve tavandaki kapıdan çıkın. Önce iki robotu ardından köprüdeki yaratıkları yok ettikten sonra köprünün önünde iniş yapın. Köprüden sağa gidin ve boruların üstünde yürüyün. Gezegen sizi kendine çekecek ve koruma kalkanının üstünde duracaksınız. Ruh mod'una geçin ve karşıdaki panelden kalkanı etkisiz kılın. Bedeninize geri dönün. Düşmanları haklayıp dolaşın ve büyük kapıyı açacak olan paneli kullanın. Hemen yan taraftaki araca binin. Düşmanları haklayıp açılan büyük kapıdan girin ve devam edin.

  İki robotu da öldürdükten sonra iki gezegenden alttakine iniş yapın düşmanları öldürün. Soldaki boruyu takip edin ve enerji süzmesinin arkasından dolanıp borunun üstünde yürüyün. Böylece diğer gezegene geçeceğiz. Düşmanları öldürüp paneli kullanın. Tekrar boruları kullanıp diğer gezegene geçin ve aracınıza binip yukarıdaki açılıp kapanan kapılara gidin. Zamanlamayı iyi ayarlayıp içeriye girin. İki kapıdan da yukarı çıkınca enerjinin merkezine ulaşacağız. Burası biraz zor. Enerji süzmesinin etrafında dolaşan cisimlere ateş edin ve hepsini yok ettikten sonra süzme içindeki çemberleri bir bir kırın. Her şey infilak edince yukarı çıkın ve boruları takip edin. En son platformda iniş yapın mavi portaldan geçin.

  Resolutions

  Yoldan ilerleyin ve Keeper hakkındaki şüphelerinizi tazeleyin. Açılan kapılardan geçin. Yol ikiye ayrılınca soldan mermi alın sağdaki kapıdan devam edin. Biraz daha ilerleyince portallarla dolu geniş bir açıklığa ulaşacağız. İlerleyin ve biraz daha nasihat dinleyin. Önünüzdeki köprü gidince ruh mod'una geçin ve sağ tarafa dolanıp paneli kullanın. Vücudunuza dönüp karşıya geçin. En sol taraftaki yer çekimi karesine çıkın ve ruh mod'una geçin. Az evvel kullandığınız paneli yine kullanın ve vücudunuzu yukarı taşımış olun. Yukarı çıkınca diğer yer çekimi platformunda durun ve ruh mod'unda karşıdaki paneli kullanın. Vücudumuz yan tarafa geçince yine bedeninize dönün ve köşedeki yer çekimi platformuna ulaşın. Yine ruh mod'una geçin ve yine az evvelki paneli kullanıp bedeninizi yukarı taşıyın. İşte en yukarı ulaştık.

  Kapıdan geçip portala doğru yürüyün. Mermileri toplayıp soldaki kapıdan ve portaldan geçin. Düşmanları alt ettikten sonra soldaki kapıdan geçin. Yine düşmanları öldürerek ilerleyin ve sağ köşedeki paneli kullanıp dönün ve yer çekimi platformunda ilerleyin. Aşağı inince mermileri toplayın ve ortadaki açıklığa gelin. Tüm düşmanları öldürdükten sonra açılan mavi portaldan geçin. Jen ile biraz sohbet ettikten sonra beyninizden vurulmuşa dönün. Yaratık ve Jen tek beden olduğu için ikisini de öldürmemiz gerekli. Bu yaratığa zarar verdiğinizde gücü belli bir seviyeye gelince kendini şarj ediyor. Sağ ve solda çıkan bu mekanizmaları yok etmeden yaratığı yenmemiz mümkün değil. Önce gücünü azaltın ardından çıkan mekanizmaları yok edin. İkisi de yok olunca sadece üstümüze gelmeye başlayacak. Yaratığı öldürdükten sonra Jen ile konuşun ve onu da ebedi huzura ulaştırın.

  Oath of Vengeance

  Yine dağlardayız. İlerleyin ve büyükbabanızla konuşun. Kapılardan geçince güç gelişimi kazanacağız. Büyükbabanızın yanına geri dönün. Aşağı düşeceğiz ve düşmanlarla kapışacağız. Tüm dünya saldırı altında. Karşınıza çıkan düşmanı öldürün ve açılan mavi portaldan geçin.

  Facing the Enemy

  Yine sayısız düşmanlar savaşacağız. Hepsini alt ettikten sonra portaldan geçin. Yaratık elini kullanıp kapıdan geçin ve ilerleyin. İki paneli de kullanıp karşınızdaki jeneratörü açın doğru zamanlamayla içine ateş edin. Yok olunca ruh mod'una geçip karşıya gidin. Köprüyü aktive edin vücudunuza dönüp ilerleyin yaratıkları öldürün soldan mermi alın ve yaratık elini kullanıp kapıdan geçin. Düşmanları öldürdükten sonra karşıdaki asansörü aşağı indirmek için iki taraftaki panele de basmamız gerekli. Birinin önünde durun ve düğmeye basmadan bekleyin. Ruh mod'una geçip diğerinin önünde durun. Önce ruh halinizle düğmeye basın ve hemen vücudunuza dönüp diğer tuşa basın. Asansör aşağı inecek. Asansöre binip yukarı çıkın kapıdan geçin.

  İşte Keeper! Önce yolladığı yaratıkları ardından Keeper'ı öldürün. Mermilerimiz hızla tükeneceği için duvardaki kırmızı düzeneklerden mermi alabiliriz. Keeper ölünce fazla sevinmememiz gerektiğini anlayacağımız bir yere ışınlanacağız. Açılan kapıdan ilerleyin. Bu kez üç Keeper ile kapışacağız. Eğer yumurtaları onlara doğru itersek havaya kaldırdıklarında ateş edip zarar verebiliriz. Hepsini öldürünce kapıdan ilerleyin. Birkaç Keeper daha öldürdükten sonra yer çekimi platformundan tavana çıkın ve kapıdan geçin. Yine Keeper'ları öldürün ve yer çekimi platformu ile yan tarafa geçip portaldan diğer tarafa ulaşın. Düşmanları öldürerek ilerleyin. Açılan kapıdan geçince Keeper'lar arasında "Mother" ile konuşacaksınız. Mavi portaldan geçin.

  Mother's Embrace

  Minik gezegene ulaşınca araca binin. Amacımız sönük gözüken ışık süzmelerinin kaynağına elektrik vermek. Süzmelere çarpmadan hareket edin ve kaynaklara ulaşmak için sağ tuşa basın. Yaklaşınca sol tuşa basıp elektrik verin. Gezegen patlayınca Mother ile sohbet edecek ve sonra onunla kapışacağız. Hemen ruh mod'una geçin ve tüm camlara ateş edin. Bütün camlar koyulaşınca bedeninize dönün ve yine tüm camlara ateş edin. Düşmanları öldürdükten sonra Mother ile yeni bir mekânda savaşacağız.

  Sağda solda bolca mermi var. Panellerden patlayıcı özelliği olan cisimleri havaya taşıyabiliyoruz. Bu cisimleri havada asılı bırakacak panelleri çalıştırın ve tam Mother onların yanında geçerken ateş ederek patlatın. Böylece koruma kalkanı ortadan kalkacak ve ateş ederek zarar verebileceğiz. Tüm gücü bittiğinde oyunu tamamlamış olacağız. Garip bir video bizleri bekliyor.