Pratik ve Kusursuz Makyaj Tüyoları

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 24 Eyl 2013 tarihinde açılan konu 1. Biz bayanlar hem pratik hem hızlı olmayı severiz bu makyaj konusunda da böyledir birçok kadında.
  Bakımlı görünmek ve güzelliğimize güzellik katmak için ve güzelliğimizi vurgulamak için saatlerce ayna karşısında durmak zorunda olmadığımızı bilmelisiniz. Hem doğru makyaj yapıp hemde hızlı ve pratik olmak için sizlere birkaç öneride bulunmak istiyorum.Özellikle makyaj yaparken siz eyakışan renk tonlarını tercih etmelisiniz doğru tonu seçmeye dikkat edin.


  Pratik makyaj tüyolarıyla güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.


  Bir çok kadının yaptığı şey moda olan herhangi bir rengi hemen almak ve kullanmak bunu yapmayın ten renginize uygun olan tonları seçmeye özen gösterin.

  Makyaj yapmadan önce yüzünüze gündüz kreminizi sürün ve 3 dakika kremin emilmesini bekleyin.. Böylece fondöten cilde daha rahat yayılır ve lekeli görünmeyecektir.Fondöteni önce elinizin iç bölgesine dökün ve bir sünger yardımıyla yavaş yavaş yüzünüze sürün. Bunları da göz kapağının içinden dışına doğru sürmeyi deneyebilirsiniz.Farın daha kalıcı olmasını istiyorsanız, farın nemli fırça yardımıyla uygulayın.

  Üst kirpiklerinizin hizasında siyah kalem de kullanabilirsiniz. Böylece gözlerinize daha net bir ifade kazandırırsınız.Kaşlarınızı unutmayın. Kavisin altında kalan bütün tüyleri çekin. Ayrıca sıradan çıkan tüyleri mutlaka spreyle yatıştırmaya çalışmalısınız.

  Parlayan renkler dudakları daha büyük gösterir. Rujun tonundaki dudak kalemiyle dudak konturunuzu ince bir çizgiyle belirginleştirin.Dudak köşelerini unutmayın. Buradan başlayarak boyayı dudak fırçası yardımıyla ortaya doğru sürmeye başlayın. Son olarak, rujun üstüne şeffaf parlatıcı sürebilirsiniz.

  Rujunuzun mat görünmesini istiyorsanız yapmanız gereken şey rujunuzu sürdükten sonra dudaklarınızı bir mendile bastırın ve üstüne fırça yardımıyla biraz pudra sürün istediğiniz gibi rujunuz matlaşmış olacaktır.

  Uzunlamasına bir yüz tipine sahipseniz allığı yatay olarak sürmelisiniz. Eğer yüzünüzü belli belirsiz şekillendirmek istiyorsanız bej ve kahve tnlarını tercih etmelisiniz.

  Allığı yüzünüze sürerken gülümseyin ve allığı elmacık kemiklerinizin üstüne sürmeye özen gösterin.Yüzünüzü yeniden rahat bıraktığınızda göreceksiniz ki renk muhteşem bir şekilde cildinize otumuş olduğunu göreceksiniz.