Pratik Temizlik Bilgileri...

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Mirayy tarafından 10 Eylül 2009 tarihinde açılan konu


 1. Pratik Temizlik Yöntemleri

  Ev temizliğine çok fazla vakit ayırdığınızı mı düşünüyorsunuz? Duvardaki lekeler, rengi solmuş avizeler, odaya sinmiş kötü kokular ve daha fazlası için pratik temizlik önerilerimize göz atın, zamandan tasarruf edin!

  Pratik Temizlik Yöntemleri

  [​IMG]

  Işıldayan Avizeler
  Salonunuzda kullandığınız avize artık yeteri kadar aydınlatmıyor mu? Avize taşları üzerine sinen kokular ve kirler aydınlatmayı engelliyor olabilir.
  Avizenizi temizlemek için eski bir ince çoraba ihtiyacınız var. İnce çoraptan bir parça kesip, avizenin taşlarını silin. Kolayca temizlediğini ve parladığını göreceksiniz.
  Güzel Kokular
  Evinizin güzel kokmasını istiyorsanız oda spreyi kullanmak zorunda değilsiniz. Temiz bir toz bezine bir miktar lavanta esansı sürün. Odanızdaki ampulün altına bez yardımıyla esansını sürün. Işığı her yaktığınızda, ısının etkisiyle odanız mis gibi lavanta kokacaktır.
  Lavanta esansı rahatlatma ve dinlendirme özelliğine sahiptir.
  Duvar KâğıtlarıYıllar önce beğenerek yaptırdığınız duvar kâğıtlarını artık evinizde görmek istemiyorsunuz. Duvar kâğıtlarını duvardan sökmek size yorucu gibi mi görünüyor? Doğru yöntemle kolayca ve iz kalmadan duvar kâğıtlarını sökebilirsiniz.
  Duvar kâğıdının üzerine hafifçe ıslatılmış bir bez koyup üzerinden ütüyle birkaç saniye geçin. Isınan duvar kâğıdı kolayca çıkacaktır.
  Duvar Lekeleri
  Duvarınızdaki lekeleri çıkarmak istiyor ancak istediğiniz sonucu alamıyorsanız yeni bir yöntem deneyebilirsiniz. Bir parça ekmeği lekenin üzerine sürtün. Kolayca çıktığını göreceksiniz.
  Duvardaki Delikler
  Tablo asmak için duvara açtığınız delikler kötü bir görüntü mü oluşturuyor? Kısa sürede delikleri yok edebilirsiniz. Elinize diş macunu tüpünü alıp deliğin için doldurun. Tamamen kuruduktan sonra duvar rengiyle aynı ya da yakın renkte sulu boyayla üzerinden geçin.


  Alıntıdır...
    2. Cevap: Pratik Temizlik Bilgileri...

  İlginç doğruluk payı var mıdır? Denemek lazım..:) Teşekkürler Mervecim,duvardaki delikler fikri güzelmiş..
    3. Cevap: Pratik Temizlik Bilgileri...

  Benim işime yarayabilir yav bıktım artık bulaşı yıka evi süpür sil düzenle anneeeeeeeeeeeeeeeee gel artık :)