Powerplate yararları

'Etüt Merkezi' forumunda YAREN tarafından 30 Ara 2010 tarihinde açılan konu

 1. Powerplate yararları nelerdir

  Tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bu teknikte, Power Plate’in ürettiği vibrasyon, insan vücuduna bir enerji olarak yollanır. Tercih edilen frekanstaki salınımlar vücut kaslarının gerilme yönünde uyarır. Uygulama süresince kaslar sürekli olarak gerilir/gevşer ve çalışır. Günümüzde birçok sporcunun antrenmanlarını üzerine ilave ağırlıklar takarak yapmasının nedeni de budur. Vücudun her bölgesindeki kaslar uygulamanın yapıldığı kısa süre içinde yoğun bir disiplin içerisinde çalışır.

  Power Plate kontrol panelinden seçilecek 40 Hz. salınım hızı ile kaslarımız saniyede 40 kez gerilir ve gevşer. Örneğin, 1 dakika bu salınım altında çalışan karın kaslarımız yüzlerce kez mekik hareketi yapmışçasına yorulur. Çalışma tamamlanıp dinlenmeye geçildiğinde, vücut kendini dengelemek için metabolizmayı ayarlar. Bu ayarlama ile vücudumuzun performans çizgisi yukarı çekilmiştir. Bir sonraki çalışmada vücut performansını bu yeni çizgiyi baz alarak yukarıya çekmeye çalışır. Vücudun performans arttırıcı bu girişimine “supercompensation” denir.

  Bütün dünyada bir devrim olarak tanımlanan Power Plate Spor, Fitness, Sağlık, Güzellik, Fizik Tedavi ve Anti-Aging Merkezlerinde kolaylıkla ve güvenle kullanılan bir cihazdır.

  Vibrasyon Platformları ile düzenli olarak çalışma yapmanın yararları üzerine sürdürülen çalışmalar göstermiştir ki: Whole Body Vibration diğer çalışma programlarına göre %85 daha az zaman gerektirir; buna karşın kasların çalışmasını ve direncini %25 daha fazla arttırır. Eklem, bağ (ligaments) ve tendonlardaki yük ve gerilme çok daha azdır.

  Power Plate vücut şekillendirme sıkılaştırma ve kas güçlendirme cihazıdır.( zayıflama cihazı değildir.)
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 24 Tem 2014
 2. Cevap: Powerplate yararları

  PowerPlate ile çalışmanın faydaları

  Esneklik kazandırır,

  Vücutta tüm kasların derinlemesine çalışmasını sağlar ve kasları güçlendirir,

  Kemik yoğunluğunu arttırır,

  Osteoporosis etkisini azaltır,

  Sırt ve bel ağrısını azaltır, bu bölgeleri güçlendirir,

  Eklem sakatlıkları riskini minimuma indirir,

  Kan akışı ve oksijenlenmeyi arttırır,

  Hormonların daha yüksek düzeyde çalışmasını sağlar,

  Vücut suyunun drenajını arttırır,

  Kolajen üretimini arttırır,

  Vücudun patlama gücü artar,

  Selülit oluşumunu engeller, kan dolaşımında oksijenlenmenin artmasıyla ve bölgedeki kasların düzenli çalışması sonucunda selülitler azalır ve yok olur,

  Zihinsel ve bedensel stresi azaltır,

  Anti- Aging özelliği ile vücut yaşlanmasını geciktirir.
   
Yükleniyor...