powerplate ne işe yarar?

'Etüt Merkezi' forumunda YAREN tarafından 30 Aralık 2010 tarihinde açılan konu


 1. powerplate ne işe yarar?


  Bütün dünyada bir devrim olarak tanımlanan Power Plate Spor, Fitness, Sağlık, Güzellik, Fizik Tedavi ve Anti-Aging Merkezlerinde kolaylıkla ve güvenle kullanılan bir cihazdır.

  Power Plate kontrol panelinden seçilecek 40 Hz. salınım hızı ile kaslarımız saniyede 40 kez gerilir ve gevşer. Örneğin, 1 dakika bu salınım altında çalışan karın kaslarımız yüzlerce kez mekik hareketi yapmışçasına yorulur. Çalışma tamamlanıp dinlenmeye geçildiğinde, vücut kendini dengelemek için metabolizmayı ayarlar. Bu ayarlama ile vücudumuzun performans çizgisi yukarı çekilmiştir. Bir sonraki çalışmada vücut performansını bu yeni çizgiyi baz alarak yukarıya çekmeye çalışır. Vücudun performans arttırıcı bu girişimine “supercompensation” denir.

  Vibrasyon Platformları ile düzenli olarak çalışma yapmanın yararları üzerine sürdürülen çalışmalar göstermiştir ki: Whole Body Vibration diğer çalışma programlarına göre %85 daha az zaman gerektirir; buna karşın kasların çalışmasını ve direncini %25 daha fazla arttırır. Eklem, bağ (ligaments) ve tendonlardaki yük ve gerilme çok daha azdır.

  Power Plate vücut şekillendirme sıkılaştırma ve kas güçlendirme cihazıdır.(Kesinlikle bir zayıflama cihazı değildir.)
   


Similar Threads: powerplate işe
Forum Başlık Tarih
Etüt Merkezi Powerplate zararları 30 Aralık 2010
Etüt Merkezi Powerplate yararları 30 Aralık 2010
Etüt Merkezi Bitkisel ve hayvansal kökenli karbonhidratlara örnekler 9 Kasım 2015
Etüt Merkezi Karbonhidratlar Hangi Besinlerde Bulunur Ne İşe Yarar kısaca 7 Ekim 2015
Etüt Merkezi 2015 takdir teşekkür hesaplama lise 29 Mayıs 2015