Porselen Makyaj Nasıl Yapılır

'Kişisel Bakım' forumunda Wish tarafından 12 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu


 1. Porselen Makyaj Yapma
  Seramik Makyaj Nasıl Yapılır
  Gelinler İçin Porselen Makyaj


  Özellikle uzun kalıcılığı ve özel gecelerde size özel kılacağını istediğiniz bir makyaj varsa porselen makyaj size göre. Peki porselen makyaj nasıl yapılır diyorsanız işte porselen makyajın sırları.
  ;)

  [​IMG]

  Porselen makyaj sandığınız kadar zor değil. dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var o kadar. oncelikle fondoten ve pudranızın cildinizle olan renk uyumuna dikkat edin. bu ürünler uygulandıgında ciltte dogal bir goruntu olusmazsa porselen makyaj amacından sapmış olur. cildinizi seffaf pudrayla makyaja hazırladıktan sonra cilt kusurlarınızı kapatıcınızla örtün. sonrasında makyajınızın amacına göre ışık vermek istediginiz bölgeleri belirleyin. gece makyajında ışık elmacık kemiklerinin üstünde toplanırken gelin makyajında gelinliğin ve sacın modelıne gore farklılık gosterır.sacınızın verecegı golgelerle makyajınızın ısıgı golgelenebilir ya da gelinliğiniz cok sadeyken yuzunuz abartılı bir hal alabilir. bu yuzden size onerım sac provanıza duvakla birlikte gitmeniz ve o anı fotograflayarak makyözünüze bu fotgrafınızı vermeniz. boylelıkle golgelerın nerden geldıgı bılınerek makyaj tamamlanır.dugununuz gunduz ve acık havadaysa makyajınızın mutlaka gun ısıgıyla birebir bir mekanda uygulanması gerekır. spotların fazla oldugu aydınlık mekanlar ıcın yapılacak makyajlarında birebir ısık altında yapılması onemli bir ayrıntıdır.

  [​IMG]

  porselen makyaj Kryolan ürünlerinin kullanımı sart degildir.cıkarması gercekten caba ister.kullanmak için de genelde profesyoneller tercih eder.cunku hata goturmez. fondoteninin ben gündüz kullanımını hiç önermiyorum cünkü cok yogun bir ürün.gelin makyajında düğün eger geceyse onerebilirim cunku ısıkların verdigi gri tonu normal hale dondurebilir.urunun avantajı cok ınce bir pudrayla sabitleyecek olmanız. boylelikle yüzünüzün üstünde pudra tabakası oluşmaz.

  [​IMG]

  [​IMG]
    2. Cevap: Porselen Makyaj Nasıl Yapılır

  Hakikaten porselen gibi.Aman 5 metreden fazla yaklaşmasın bana...:))
    3. Cevap: Porselen Makyaj Nasıl Yapılır

  Tamam Wishim porselen makyajın sırrlarını da öğrendik.Tutmayın bizi :)
    4. Cevap: Porselen Makyaj Nasıl Yapılır

  teşekkürler porselen makyaj benim de ilgi alanım
   


Similar Threads: Porselen Makyaj
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım porselen makyaj nedir-porselen makyaj nasıl yapılır 22 Ocak 2011
Kişisel Bakım Porselen Gibi Bir Cilt İçin Maske 18 Ağustos 2013
Kişisel Bakım Porselen Diş Nasıl Yapılır 29 Temmuz 2011
Kişisel Bakım 2014 Yılının Gelin Makyajı Nasıl Olmalı 10 Ağustos 2014
Kişisel Bakım Makyajsız Nasıl Güzelleşilir 5 Ağustos 2014