Porsche Yeni Bir Model Üretiyor

'Resimli Konular' forumunda Blue tarafından 24 Şubat 2009 tarihinde açılan konu


 1. Son günlerde fanatiklerini üzen Alman üretici 4 kapılı Panamera'nın ardından şimdi de hibrid motorlu Cayenne üretimine geçiyor.

  [​IMG]

  Son zamanlarda aldığı radikal kararlarla fanatiklerini üzen Alman efsanevi spor otomobil üreticisi Porsche, 2010'da SUV segmentindeki temsilcisi Cayenne'in hibrid motorlu versiyonunu çıkarmaya hazırlanıyor.

  9 LİTREDEN AZ TÜKETECEK


  Cayenne S Hibrid, yeşil motoruyla 0'dan 100 km/s. hıza 7 saniyenin altında ulaşacak. 4 silindirli motora sahip olacak olan yeşil Cayenne Panamera hibrid ile aynı özellikleri taşıyacak. Firmadan yapılan açıklamaya göre yeiş motorlu Cayenne 100 kilometede ortalama 9 litreden daha az yakıt tüketecek

  SADECE ELEKTRİKLİ MOTOR

  Cayenne S hibridi, diğer yeşil motorlu araçlardan ayıran en büyük özellik ise kaputunun altında elektrikli - benzinli motor bulunmaması. Bu araçta tek düğmeyle benzinli motora geçilemeyecek. Tam elektrikli motorlu Cayenne S'in maksimum hızı 138 km/s.

  Porcshe, bir süre önce Cayenne'in dizel versiyonunu piyasaya sürmüştü. Marka fanatiklerini çileden çıkaran konu ise markanın, kendi tarihinde bir ilke imza atarak 4 kapılı bir aracın (Panamera) seri üretimine geçmesi.

  Değişen tüketici talepleri ve küresel mali kriz Porsche'nin artık hız canavarı otomobiller yerine daha ekonomik ve ailelere hitap eden araçlar üretmesine neden oldu.
    2. Cevap: Porsche Yeni Bir Model Üretiyor

  Otomatik viteslimi bu?
    3. Cevap: Porsche Yeni Bir Model Üretiyor

  bu gece derin bir uykuya dalarsam belki bu arabayla bir tur atar hatta sana uğrar seni de alabilirim Blueemmm ne dersin ama eğer otomatikse lütfen sen kullan :f106:
    4. Cevap: Porsche Yeni Bir Model Üretiyor

  dünyanın en pahalı benzini biz kullanıyoruz bize ancak elektrikli arabalar kurtarır