Pon Pon Pasta Tarifi Resimli

'Damak Keyfi' forumunda EyLüL tarafından 9 Şub 2014 tarihinde açılan konu

 1. Pon Pon Pastacıklar
  Sevgili anneler özellikle çocuklarınız bu pastacıklara bayılacaklar.Sizlerde çocuklarınızı mutlu etmek istiyorsanız hemen bu pasta tarifini deniyebilir sizlerde farklı süslemelerle güzel pon pon pastacıklara yapabilirsiniz çocuklarınıza.

  Pon Pon Pasta İçin Gerekli Malzemeler


  1 adet hazır pasta tabanı(ister kakaolu, iste sade)

  1 paket Creme Ole (ister kakaolu ister sade)

  1 paket Krem Şanti (ister sade ister kakolu)

  Süt

  Pon Pon Pastaların Üst Süslemesi İçin


  1 Avuç fındık

  2 Yemek kaşığı Hindistan Cevizi

  Toz Fıstık+Yeşil Kek

  Yaban Mersini+Fındık

  Çikolata Rendesi

  Hindistan Cevizi

  Renkli Süsleme Şekerleri

  Mini Çikolata Topları

  ponpon-pastalar-.

  Pon Pon Pastanın Hazırlanışı;

  Creme Ole ve Krem Şanti ayrı ayrı olmak üzere paketlerin üzerinde yazan süt miktarının yarısı kadar soğut süt ile çırpılarak hazırlanır. Creme Ole’nin kıvamı oldukça koyu oluyor ama daha sonra şantiyle karıştırıldığında kıvam alıyor. Birbirine karıştırılan Creme Ole ve Şanti buzdolabında bekletiliyor. Bu arada pastabanın bir katından çay bardağı yada başka yuvarlak bir kalıpla yuvarlaklar kesiliyor. Kekten artan parçalar ve bir avuç fındık rondoda çekilerek ufaltılır ve hindistan cevizi de eklenerek kaşıkla karıştırılıyor. Dibi yuvarlak orta büyüklükte bir kaseye alınıyor.

  Tabanların üstü biraz sütle ıslatılıyor.Fazla ıslatılmamalı, silikon bir fırçayı süte batırıp keke 1-2 kez sürmeniz yeterli. Kremadan tepeleme bir yemek kaşığı alıp bombe şekli verilerek sürülür. Krema miktarı gözünüze az gelirse yarım kaşık daha ekliyebilirsiniz. Tam yuvarlaklığı süsleme esnasında kazanıyor. Kremalı kek kase içinde duran fındıklı çekilmiş kek karışıma kreması keke değecek şekilde ters çevrilir ve dairesel hareketlerle çevrilerek kremanın üstünün kaplanması sağlanır. Daha sonra dikkatlice alınarak 5-6 saat yada bir gece buzdolabında bekletilerek servis edebilirsiniz.